Materiał Partnera

Korzyści z ocieplania pianką poliuretanową

Korzyści z ocieplania pianką poliuretanową

Mostek termicznymi to forma przegrody budowlanej, która powoduje zmniejszenie oporu cieplnego. Często jest ona wynikiem uszkodzenia osłon termoizolacyjnych lub błędów w sztuce budowlanej. Często występują one tam, gdzie występują połączenia przegród wykonanych z różnych materiałów, np. tam, gdzie dach lub okno łączy się ze ścianą zewnętrzną, czyli na węzłach konstrukcyjnych. Jednym ze sposobów na to, by ustrzec się przed mostkami termicznymi, jest dobór termoizolacji, która będzie odpowiednio łączyć się z podłożem w problematycznych miejscach.

Zalety pianki PUR w niwelacji mostków termicznych

Zaletę pianki PUR stanowi to, że jest ona dostępna m.in. w postaci pianki natryskowej, która ma właściwość natychmiastowego tężenia na powierzchni i całkowitego przylegania do niej. Dzięki temu zapewnia ona szczelną warstwę ochronną oraz dobry standard termo oraz hydroizolacyjny. Przyczynia się ona również do wyrównywania temperatury w bardziej upalnych okresach i przeciwdziała nagrzewaniu, przez co zapewnia komfort cieplny, wskazują technolodzy zatrudnieni w firmie PianoXPOL. Pianka poliuretanowa znajduje również zastosowanie w wygłuszaniu pomieszczeń, co daje ochronę przed hałasem.

Miejsca, w których stosuje się piankę poliuretanową

Pianka PUR stosowana jest do tworzenia izolacji cieplnych na poddaszach w budownictwie mieszkaniowym. W tych wypadkach stosowana jest najczęściej pianka poliuretanowa otwarto komórkowa, czyli oddychająca, dzięki czemu mamy wrażenie przepływu powietrza, pomimo pełnej szczelności. Istnieje także pianka PUR zamkniętokomórkowa. Podkreśla się jej właściwości nieprzepuszczania pary wodnej, co decyduje o jej zastosowaniu w budownictwie przemysłowym - tam, gdzie ważna jest hydroizolacja, np. w chłodniach, magazynach czy budynkach inwentarskich o płaskich dachach. Każdy z tych rodzajów pozwala uzyskać jednolitą warstwę izolacyjną na całej powierzchni.

Materiał ten pozwala na szybki montaż izolacji, co wyjaśnia zainteresowanie inwestorów. Jest ona lekka i obciąża ona stropu, co decyduje o tym, że można ją stosować również w miejscach, gdzie mamy do czynienia z nisko zawieszonym zadaszeniem. Jej właściwości pozwalają także na ochronę przed efektami wilgoci, takimi jak pleśnie i grzyby. Wskazuje się także na jej pozytywne właściwości ekologiczne, które nie obciążają środowiska.

Opracowanie:
Brzeszcze, Wspólna 10
tel. 733 844 676
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz