Artykuł sponsorowany

Korzyści płynące z zastosowania druku cyfrowego

Korzyści płynące z zastosowania druku cyfrowego

Rozwój technologiczny przyczynił się do zwiększenia możliwości nanoszenia obrazu na podłoże drukowe. Firmy oferujące tego rodzaju usługi przeważnie posiadają możliwość wykonania druku cyfrowego. Wykorzystanie w nim lasera sprawia, że jest on bardzo opłacalny, w porównaniu do innych technik. Jego jakość i szybkość wykonania sprawia, że cieszy się on coraz większym zainteresowaniem.

Szybkość to największa zaleta druku cyfrowego

Wielu klientów wymaga od drukarni niemal natychmiastowego wykonania zleconych zadań związanych z wydrukiem. Spełnianie ich zachcianek jest możliwe dzięki zastosowaniu druku cyfrowego. Sporą oszczędność czasu można zobaczyć przede wszystkim w początkowym etapie prac, a więc w czasie fazy przygotowawczej. W jej trakcie mogą odbywać się inne zlecenia, co bardzo usprawnia cały proces. Nie wykonuje się również tzw. druków próbnych, a pierwszą odbitkę uznaje się za nakładową. Takie firmy, jak Wig. Drukarnia, ksero, poligrafia. Ryszard Greczek, są miejscem, gdzie profesjonalnie wykonuje się zlecenia właśnie w technologii druku cyfrowego. Korzyścią, która płynie z jego zastosowania, jest głównie oszczędność czasu. Warto wspomnieć, iż szybkość wydruku wcale nie jest związana z obniżoną jakością finalnej produktu.

Szerokie zastosowanie druku cyfrowego

Druk cyfrowy jest wykorzystywany przede wszystkim do realizacji publikacji niskonakładowych. Stosuje się go w trakcie drukowania materiałów na różnego rodzaju konferencje — może się np. Sprawdzić przy tworzeniu broszur informacyjnych. Używa się go w tworzeniu różnego rodzaju akcydensów. Są to wyroby poligraficzne o charakterze okolicznościowym i praktycznym, takie jak np. afisze, znaczki pocztowe, katalogi, cenniki, mapy, nuty, bilety czy mandaty. Warto wiedzieć, iż materiał, na którym powstaje druk cyfrowy, może być modyfikowany we właściwy sposób. Do procesów uszlachetnienia należą m.in. lakierowanie UV lub bigowanie. Okazuje się, iż metoda ta pozwala na szybką realizację zleceń, a jego zastosowanie jest bardziej opłacalne niż w przypadku offsetu

Opracowanie:
Żywiec, Bracka 43
tel. 33 861 85 24
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz