Materiał Partnera

Kooperacja na linii firma transportowa – biuro podróży

Kooperacja na linii firma transportowa – biuro podróży

Profesjonalne biura podróży to przede wszystkim placówki usługowe, które wyróżniają się olbrzymimi kompetencjami logistyczno-organizacyjnymi. To one stale współpracują z lotniskami, przewoźnikami osób w transporcie lotniczym, z hotelami i organizacjami kontrolnymi (służby celne), czy też z ubezpieczycielami. Bardzo ważna jest również kooperacja z firmą zajmującą się transportem autokarami czy busami.

Stała kooperacja i umowa kontraktowa

W przypadku biur podróży ważna jest stabilność i niedopuszczanie do różnego rodzaju opóźnień. Klienci, którzy zakupili wycieczki – czy to objazdowe, czy wypoczynkowe – nastawieni są na bezstresowy relaks, dla którego spełnienia bardzo ważny jest odpowiedni transport. Najlepsze biura podróży podpisują długoletnie kontrakty na usługi transportowe z renomowanymi firmami, takimi jak Busik Bogdan Buczek – w przypadku wynajmu autokaru lub busa na wycieczkę szkolną, wyjazd korporacyjny i tym podobne sprawdź, czy przewoźnik współpracuje z biurami podróży, jest to bowiem wyznacznik najwyższej jakości. Kooperacja na linii firma transportowa – agencja turystyczna przebiega na bardzo klarownych oraz restrykcyjnych zasadach. Działy logistyczne biur podróży ustalają wraz z przewoźnikiem bardzo szczegółowe harmonogramy, a zasad współpracy jest bardzo wiele. Warto wiedzieć, że tego typu relację podejmują zarówno małe agencje turystyczne, jak i te większe znane każdemu z nas.

Wycieczki objazdowe – najwyższe bezpieczeństwo i komfort

Pierwszy rodzaj współpracy biur podróży oraz firm transportowych dotyczy tak zwanych wycieczek objazdowych. Są one bardzo popularne zwłaszcza wśród osób starszych, dlatego bardzo ważna jest komfortowa jazda w najlepszych z możliwych warunków. Renomowane firmy transportowe udostępniają ekskluzywne autokary wycieczkowe z klimatyzacją, indywidualnym nagłośnieniem umożliwiającym słuchanie muzyki, a także te posiadające monitory telewizyjne wraz z wideo. Ważne są również kabiny WC. Warto wiedzieć, że wycieczki objazdowe charakteryzują się długim czasem trwania (najczęściej do 10 dni, są również takie 3-6-dniowe), co wymusza na kierowcach bardzo dobrą znajomość danej trasy wycieczki. Dobry pilot z biura podroży, przynajmniej dwóch kierowców zamiennych, a także wygodne autobusy to podstawa udanego zwiedzania i wypoczynku.

Przewóz osób – miejsca docelowe wycieczek

Drugim typem przewozu turystów jest transport docelowy z jednego miejsca do drugiego. Najczęściej jest to transfer lotnisko-hotel i hotel-lotnisko. Tego typu działania muszą zostać bardzo sprawnie zaplanowane, ponieważ bardzo często w jednym samolocie znajdują się turyści, którzy muszą zostać przetransportowani do konkretnych hoteli. Dla przykładu biuro turystyczne oferujące wycieczkę last minute najczęściej zabiera klientów lotami czarterowymi z różnych miast – np. Gdańska, Bydgoszczy, Wrocławia i Poznania. Na pokładzie samolotu będą znajdowały się osoby, które muszą dostać się do różnych miejscowości, co powoduje, że całe przedsięwzięcie transportowe zawsze organizowane jest co do minuty! Warto wiedzieć, że autokary transferowe najczęściej przyjechały do danego państwa jako autokary wycieczek objazdowych – wiąże się to z oszczędnością i brakiem marnotrawstwa zasobów.

Opracowanie:
Warszawa, Kijowska 11 lok. 69
tel. 665 080 100
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz