Materiał Partnera

Kontenery: nie tylko na śmieci

Kontenery: nie tylko na śmieci

Kontener przeciętnemu człowiekowi kojarzy się z pojemnikiem na śmieci albo skrzynią do pakowania ładunków podczas transportów lądowych czy morskich. W rzeczywistości ta metalowa konstrukcja może pełnić wiele innych funkcji – pozwala na tworzenie różnych struktur: począwszy od biur, przez mieszkania socjalne, aż po magazyny.

Biura w kontenerach

Tradycyjne kontenery to proste skrzynie metalowe wyposażone w drzwi, które zapewniają dostęp do wnętrza. Standardowo są one wykorzystywane do przechowywania i transportu ładunków, ułatwiając pakowanie drobnicy czy przewozy z odprawą celną. Firma Jankowski znacznie rozszerzyła jednak to pojęcie, oferując między innymi kontenery biurowe. Ich konstrukcja nie różni się znacznie od tej, na której oparte są kontenery przeznaczone do transportu. Są one jednak znacznie staranniej wykończone, ocieplone i przystosowane do przebywania wewnątrz ludzi nawet podczas chłodnych dni.

Biuro w kontenerze wymaga oczywiście dostępu do elektryczności, a pracownicy – do kuchenki czy toalety, jeśli spędzają w jednym miejscu wiele godzin. Nowoczesne kontenery biurowe mogą być przystosowane do pracy w każdym terenie, a dzięki ogrzewaniu czy klimatyzacji – także w różnorodnych warunkach pogodowych. Estetycznie wykończone wnętrza, plastikowe okna, aneks kuchenny i sanitarny, a także instalacja elektryczna zapewniają komfortową pracę w każdych warunkach.

Bezpieczne składowanie towarów

Składowanie towarów nie zawsze jest proste. Zwłaszcza, że wiele materiałów wymaga zabezpieczenia przed opadami deszczu oraz nasłonecznieniem. Nadmiar światła może doprowadzić do wyblaknięcia kolorów czy zmiany składu substancji pod jego wpływem. Innym zagrożeniem bywają złodzieje, którzy potrafią w sprytny sposób wykradać nawet dobrze zabezpieczone materiały. Kontenery magazynowe to jeden ze sposobów na wygodne przechowywanie towarów nawet tam, gdzie nie ma odpowiednio przystosowanego budynku. Kontener taki z powodzeniem można postawić na placu w sąsiedztwie firmy produkcyjnej czy handlowej. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom i zamknięciu będzie on z powodzeniem pełnił funkcję pomieszczenia składowego.

Kontener magazynowy to nie tylko sposób na organizowanie powierzchni składowania na dużych placach, w portach czy magazynach celnych, ale również metoda na przechowywanie zapasów w większym sklepie, niewielkim warsztacie rzemieślniczym i innych tego typu placówkach.

Szybkie mieszkania socjalne

Pożar wielorodzinnego budynku, powódź czy naruszenie konstrukcji domu grożące zawaleniem i wymagające natychmiastowej ewakuacji mieszkańców – oto częste problemy, które pojawiają się niespodziewanie, pozostawiając ludzi bez dachu nad głową.  Dzięki rozwiązaniu, jakie oferują firmy zajmujące się produkcją kontenerów, problem mieszkań można rozwiązać w kilka godzin, kupując odpowiednio przystosowane konstrukcje tego typu.

Nowoczesne kontenery socjalne to specjalnie skonstruowane moduły, które można zestawiać w piętrowe kompleksy mieszczące wiele rodzin. Dodatkowo dostępne są w nich wszystkie rodzaje instalacji – począwszy od elektrycznej, przez wodną, aż po kanalizację. Umożliwia to pełne korzystanie z ich funkcji mieszkalnych.

Kontenery można ponadto wyposażać na zamówienie klienta czy dostosowywać do określonych potrzeb. Zaś dzięki usłudze transportu i montażu kompleks mieszkań socjalnych dla potrzebujących może powstać w bardzo krótkim czasie. Jest to więc zarówno propozycja dla instytucji publicznych, jak i dla firm.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz