Materiał Partnera

Kontenery na gruz. Jakie standardy muszą spełniać?

Kontenery na gruz. Jakie standardy muszą spełniać?

Do składowania i wywożenia gruzu niezbędny jest kontener. Zazwyczaj tego typu odpady powstają podczas prac budowlanych i remontowych. Ze względu na znaczny ciężar, cegły z wyburzonej ściany czy beton z zerwanej posadzki powinny być jak najszybciej usuwane z pomieszczeń, aby zanadto nie obciążać stropu. Zamówienie kontenera w takiej sytuacji to zazwyczaj najlepszy wybór.

Kontenery w formie stalowych zbiorników to popularny i funkcjonalny sposób składowania gruzu. Zazwyczaj waga i gabaryty tego typu odpadów zdecydowanie uniemożliwiają transport samochodem osobowym. Trudno też znaleźć w okolicy miejsce, gdzie możliwe byłoby oddanie tych śmieci. Zamówienie kontenerów na gruz lub worków typu big bag zdecydowanie ułatwia sprzątanie po remoncie.

Kontenery do składowania i wywożenia gruzu

Wyróżniamy różne rodzaje kontenerów. Te na gruz to jedne z większych, które ułatwiają bieżące oczyszczanie pomieszczenia, składowanie odpadów w jednym miejscu, a następnie sprawne ich wywożenie. Dlaczego to takie ważne? Zbyt długie przechowywanie cegieł czy betonu w jednym miejscu może znacznie obciążyć strop. Dlatego zalecane jest jego systematyczne usuwanie. Problemem jest jednak sposób wywożenia oraz miejsce jego składowania. Gruz to jeden z najbardziej uciążliwych typów śmieci. Jest niewiele miejsc, w których można go legalnie zostawić, a na pewno są nimi publiczny śmietnik czy dzikie wysypisko. Aby uniknąć nieprzyjemności w postaci grzywny czy mandatu, lepiej nawiązać współpracę z firmą, która przywiezie kontener pod wskazany adres, a po jego zapełnieniu zajmie się utylizacją odpadów.

Charakterystyka zbiorników na gruz

Selectbud dostarcza wytrzymałe, metalowe zbiorniki na gruz. Ich zaletą jest możliwość ustawienia nawet na każdym podłożu — trawie, ziemi, kostce brukowej. Na stabilnym gruncie stoją pewnie i nie zmieniają pozycji nawet w wyniku zapełniania ciężkimi odpadami.

Zbiorniki na gruz ustawiane są na zewnątrz. Z tego względu mogą być narażone na wpływ szkodliwych czynników atmosferycznych, w tym deszczu, wilgoci czy słońca. Pokrycie kontenerów antykorozyjną farbą zwiększa ich żywotność i funkcjonalność, chroniąc ich powierzchnię przed korodowaniem czy łuszczeniem się.

Kontenery na gruz zazwyczaj przybierają formę metalowych zbiorników w różnych rozmiarach. Jeżeli jednak zakres prac, a co za tym idzie ilość wygenerowanych odpadów jest mniejsza, możesz zdecydować się na wytrzymałe worki typu big bag. Oprócz gruzu można w nich składować odpady zielone (np. trawę czy gałęzi), a także inne budowlane śmieci.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz