Artykuł sponsorowany

Konstrukcje aluminiowe w ogrodach zimowych

Konstrukcje aluminiowe w ogrodach zimowych

Ogrody zimowe stanowią atrakcyjny sposób na zwiększenie powierzchni użytkowej, która to znacząco podwyższa standard domu. Odpowiednio zaplanowane pozwalają gromadzić ciepło, tym samym przyczyniając się do obniżenia rachunków za energię. Konstrukcję dachu ogrodu można wykonać z aluminium, a jego dopełnienie stanowią montowane w dowolnym systemie pionowe drzwi oraz szklenia. Całość charakteryzuje się wysoką trwałością, spełniając najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa.

Komfort cieplny

Nowoczesne systemy aluminiowe, takie jak AD-50, produkowane przez firmę Morad umożliwiają tworzenie ogrodów zimowych, które można użytkować bez względu na porę roku. Przemyślane rozwiązania konstrukcyjne w zakresie profili zapewniają odpowiednią temperaturę wnętrza, dzięki czemu nie dochodzi ani do przegrzania, ani do wyziębienia. Dużą rolę w tym odgrywają izolatory z PVC oraz spieniony polietylen, lecz nie można zapomnieć też o wiatroszczelnych uszczelkach i membranach z EPDM, stanowiących uzupełnienie systemu. Szczelność dachu jest zwiększona poprzez specjalny sposób odprowadzania wody. Rynnę zewnętrzną wspiera belka okapu, którą da się wzmocnić profilami hutniczymi.

Wytrzymałość konstrukcji

Ogrody zimowe oparte na systemach aluminiowych dobrze sprawdzają się w obiektach o mniejszych gabarytach. Pod wieloma względami przewyższają one konstrukcje stalowe. Aluminium jako uniwersalny surowiec łatwo daje się obrabiać, co pozwala na tworzenie ciekawych aranżacji w zakresie kształtów czy kolorów.  Z kolei mniejsza masa materiału znacznie ułatwia stosowanie profili o dużych przekrojach oraz montaż dodatkowych materiałów termoizolacyjnych w postaci wełny czy pianki. Surowiec ten, trzykrotnie lżejszy od stali nierdzewnej, zapewnia więc większą mobilność, sprzyjając szybszemu postępowi prac. Lekkości towarzyszy duża wytrzymałość, dzięki czemu aluminium może być wykorzystane nawet przy bardziej wymagających projektach. Warto wspomnieć, że materiał posiada naturalną powłokę antykorozyjną stanowiącą ochronę przed wpływem środowiska naturalnego. Z tego powodu nie wymaga częstych zabiegów konserwacyjnych, minimalizując nakłady związane z pielęgnacją obiektu. Jeśli dodamy do tego atrakcyjną cenę i bezproblemowy montaż, uzyskamy niezawodne rozwiązanie na lata.

Korzystna inwestycja

Łatwość w kształtowaniu profili aluminiowych pozwala uzyskać nowoczesne ogrody zimowe w różnorodnych formach, kształtach czy wymiarach. Z tego względu konstrukcje dają się łatwo dopasować do indywidualnych wymagań inwestora oraz specyfiki bryły budynku. Mocowanie elementów połaci dachowych za pomocą połączenia zawiasowego na belce przyściennej umożliwia, chociażby regulację kąta nachylenia dachu od 5 do 45 stopni.

Trwałe i stabilne ogrody zimowe wyróżniają się ponadto dobrymi właściwościami akustycznymi. Trójkomorowa budowa profili, a także przemyślana kompozycja uszczelek zlokalizowanych w profilu kalenicowym czy krokwiach doskonale tłumią dźwięki z otoczenia. Komfort akustyczny jeszcze się wzmacnia, stosując odpowiednie szkła o wyższych parametrach izolacji. Konstrukcje są odporne na promieniowanie UV, korozję oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne, przez co mogą cieszyć wzrok właścicieli obiektów, dłużej niż można sobie wyobrazić.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz