Materiał Partnera

Konstrukcja stalowa a budynek inwentarski

Konstrukcja stalowa a budynek inwentarski

Przyglądając się popularności konstrukcji stalowych, można stwierdzić, że są coraz chętniej wykorzystywane nie tylko w produkcji, czy przemyśle, ale również w rolnictwie. Okazuje się, że wszechstronność wykorzystania, jak również szybkość powstawania wygrywają z tradycyjnym budownictwem. Gotowe moduły, które montowane są przez specjalistów są w stanie sprostać oczekiwaniom klientów, w tym także rolników.

Do czego rolnik może wykorzystać halę stalową?

Jeszcze do niedawna rolnicy budowali obory, garaże i stodoły, w których składowali plony, w sposób tradycyjny. Odkąd jednak na rynku pojawiła się możliwość wykorzystania montażu konstrukcji stalowych, coraz chętniej korzystają z tego typu rozwiązań. Nie ma się czemu dziwić, producenci bowiem oferują im nie tylko całe hale, w których mogą prowadzić produkcję trzody lub bydła, ale również wiaty bez ścian, w których z powodzeniem da się składować słomę, siano, czy maszyny rolnicze. Jak zatem widać — rolnik może otrzymać wszystko to, czego potrzebuje.

Jak dzielone są poszczególne konstrukcje stalowe?

Mając na uwadze potrzeby rolnika, producenci konstrukcji stalowych podzielili je na pełnoprawne hale ze ścianami, jak również wiaty, które mają jedynie dach i czasami lekkie, arkuszowe obicie. Pierwszy rodzaj to pełnoprawne hale, w których można zaplanować całą infrastrukturę. Z powodzeniem da się w nich zamontować technologię, która pozwoli stworzyć z hali kurnik, oborę, czy nawet systemy do hodowli pieczarek. Te drugie zaś wykorzystywane są najczęściej do przechowywania sprzętu i plonów, bowiem nie wymagają one ogrzewania.  Nie wiedząc, który rodzaj konstrukcji stalowej wybrać, dobrze jest zapytać o to ekspertów. Jednym z miejsc, gdzie pracownicy z przyjemnością udzielą odpowiedzi, jest Gmk Łobez S.A. Konstrukcje stalowe, producent wyrobów gumowych. Pracujący tam fachowcy z pewnością udzielą pomocy, dobiorą odpowiednie rozwiązania, a co więcej — przyjadą i zmontują każdy element, dzięki czemu rolnik w krótkim czasie będzie mógł cieszyć się nowym budynkiem inwentarzowym.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz