Materiał Partnera

Konserwacja hafciarek wieloigłowych – warto o to zadbać

Konserwacja hafciarek wieloigłowych – warto o to zadbać

Hafciarka wieloigłowa, to jedna z najpopularniejszych maszyn wykorzystywanych w zakładach szwalniczych. Jej popularność nie bierze się znikąd – ma wiele zalet, które cenią sobie zarówno małe, jak i duże koncerny odzieżowe. Chcąc w pełni wykorzystywać możliwości jaki daje taka hafciarka, należy odpowiednio o nią zadbać. Jakie są zalety hafciarki wieloigłowej i na czym polega jej konserwacja?

Hafciarki służą do ozdabiania ubrań, pościeli i innych materiałów ozdobnymi szwami. Nie bez znaczenia jest fakt, że ostatnimi laty haft na ubraniach jest trendem w modzie ogólnoeuropejskiej – na różnego rodzaju materiałach, a zwłaszcza na dżinsie. Dżinsowe kurtki z haftem, a także spodnie to niezaprzeczalny hit ostatnich czasów. Są różne rodzaje hafciarek jednak szwalnie chętnie inwestują w hafciarki wieloigłowe. Dlaczego?

Zalety hafciarek wieloigłowych

Przede wszystkim taka maszyna zapewnia wysoką jakość ściegów. Ponadto wieloigłowa hafciarka daje to, co liczy się w zakładach szwalniczych – zarówno mniejszych, jak i większych – czyli wydajność. Maszyna jest też intuicyjna i łatwa w obsłudze. Hafciarki wieloigłowe doskonale sprawdzają się jako maszyny przemysłowe. Istnieją modele hafciarek wieloigłowych, które mogą pracować bez przerwy – 24 godziny na dobę. Wybierając hafciarkę wieloigłową dla firm czy zakładów szwalniczych warto zwrócić uwagę, na jej wymiary. Nowoczesne hafciarki są bardziej kompaktowe więc bez problemu można je przewozić w razie potrzeby. Jednak aby hafciarka wieloigłowa działała sprawnie warto regularnie dbać o jej konserwację.

Konserwacja hafciarek wieloigłowych

O kompleksową konserwację hafciarek wieloigłowych zadba odpowiedni serwis, jak na przykład PHU Techmaton. Jeżeli hafciarkę wieloiglową regularnie będziemy serwisowali, maszyna będzie służyła bez zarzutu przez długi czas. Co obejmuje kompleksowa konserwacja hafciarek wieloigłowych? Specjalista rozpoczyna konserwacje od zapoznania się z historią maszyny i jej obecnym stanem oraz ewentualnymi dolegliwościami. Serwisowanie polega na czyszczeniu maszyny – aby to wykonać mechanik musi rozebrać wszystkie elementy obudowy i usunąć kłęby nici i inne rzeczy zalegające z zakamarkach. Czyszczenie wykonuje się za pomocą sprężonego powietrza, a także ręcznie (np. z pomocą pincety lub innych przyborów). Konserwacja hafciarki polega również na naoliwieniu odpowiednich części. Efektem serwisu maszyny ma być płynna praca z wyczuwalnym oporem.

Opracowanie:
Błażkowa 27 lok. 1
tel. 508 506 950
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz