Koniec z wierceniem! Postaw na rolety bezinwazyjne

Koniec z wierceniem! Postaw na rolety bezinwazyjne

Montaż rolet nie musi wiązać się z wierceniem w ścianach! Chcesz zamontować rolety w swoim mieszkaniu, ale wolałbyś uniknąć zostawiania śladów na ścianie? Nie masz wystarczającej ilości miejsca, by przykręcić mocowanie? Wynajmujesz pokój i nie możesz ingerować w strukturę ramy okiennej? Dowiedz się, jakie rolety powiesisz na uchwytach, a jakie z łatwością przykleisz i poznaj zalety bezinwazyjnych modeli.

Rolety okienne – ochrona okna i modny dodatek

Rolety to rozwiązanie, które sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach. Możemy zamontować je w sypialni, pokoju dziecięcym, kuchni i salonie. Ich zakup nie tylko ograniczy ilość światła wpadającego do pomieszczenia i zmniejszy nagrzewanie się pomieszczenia, ale także uchroni nas przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Rolety okienne będą również doskonałym dopełnieniem wystroju wnętrza - możemy dopasować je do serwet, obrusów, dekoracyjnych poduszek i innych elementów dekoracyjnych. 

Jaki model rolet bezinwazyjnych wybrać?

Rolety kasetowe

Jeśli zależy nam na roletach montowanych bezinwazyjnie, możemy wybrać modele przyklejane lub mocowane na uchwytach. Przyklejanie dotyczy głównie wybranych rolet kasetowych i rzymskich, które przytwierdzamy do ramy lub szyby okiennej. Jeśli wybierzemy ten rodzaj rolet, musimy pamiętać, by przed ich montażem dokładnie odtłuścić fragmenty okna, do których później przykleimy elementy rolety. Możemy zrobić to np. za pomocą szmatki nasączonej acetonem.

Rolety wolnowiszące

Montowanie na uchwytach to rozwiązanie stosowane w roletach wolnowiszących, zarówno tych nawijanych na rolkę, jak i austriackich czy rzymskich. W takich modelach zawieszenie rolety umożliwiają specjalne haczyki, dzięki którym nie musimy wiercić otworów na wkręty. Uchwyty skutecznie utrzymują roletę, a przy tym są na tyle cienkie, że umożliwiają swobodne zamykanie okna. To szybkie i łatwe rozwiązanie, które nie pozostawia na ramie okiennej żadnych śladów.

Jak zamontować rolety bezinwazyjne?

Z roletami przyklejanymi z pewnością poradzimy sobie bez problemu, a jak zamontować rolety do samodzielnego montażu, które posiadają uchwyty?

  1. Najpierw połącz haczyki montażowe z zaczepami, a te z bokami rolet.
  2. Następnie umocuj roletę na skrzydle okiennym za pomocą haczyków montażowych i zaciśnij te tak, by ściśle przylegały do ramy okna.
  3. Żyłkę i dolne uchwyty połącz ze sobą i przymocuj do boków rolety.
  4. Jeśli roleta okienna posiada obciążnik, zamontuj go w dolnej części rolety.
  5. Łańcuszek przełóż przez ucho napinacza i przeciągnij przez całą długość rolety.
  6. Na koniec przyklej na dole ramy okna za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Jeśli masz problem z montażem, skorzystaj z instrukcji.

Zalety rolet bezinwazyjnych

Atutem rolet bezinwazyjnych jest przede wszystkim fakt, że przy ich montażu nie musimy ingerować w strukturę ściany, sufitu czy ramy okiennej. Dzięki temu możemy się na nie zdecydować nawet, jeśli mieszkamy w wynajmowanym pokoju. Rolety tego typu łatwo założyć i zdjąć z ramy okna, dlatego z łatwością wymienimy je na nowe lub wyczyścimy. Ich zaletą jest również niska cena, która sprawia, że możemy zmieniać aranżację wnętrza tak często, jak nam się zamarzy.

Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także