Materiał Partnera

Komu zlecić wykonanie konstrukcji ze stali?

Komu zlecić wykonanie konstrukcji ze stali?

Konstrukcje wykonane ze stali cechują się dużą trwałością i solidnością. Budynek, który jest wzmocniony stalą, przekazuje obciążenie na fundamenty przy pomocy mniejszych bądź większych stalowych elementów. Możemy wyróżnić kilka rodzajów konstrukcji stalowych, które dostosowują się do specyfiki danej budowli i cechują się dużą odpornością na wszelkie przeciążenia, warunki atmosferyczne i inne, niesprzyjające czynniki. Wykonawstwem powinna zająć się odpowiednia firma.

Formy konstrukcji stalowych

Wyróżnić możemy kilka rodzajów konstrukcji stalowych. Każdy z tych rodzajów ma zróżnicowane zastosowanie i przyda się do wzmocnienia różnego typu budowli. Najpopularniejszym rozwiązaniem są konstrukcje stalowe w postaci szkieletów prętowych. Stosuje się je w budownictwie, a konkretnie przy budowie hal stalowych przeznaczonych na magazyny, dachów, wieżowców, a także budynków o sporej rozpiętości poprzecznej. Dzięki dostosowaniu wielkości konstrukcji, możemy stworzyć zarówno niską jak i wysoką halę, a także wybrać ilość jej naw. Konstrukcja może występować w formie kratowej bądź pełnościennej. Kolejnym typem są szkielety prętowo-cięgnowe, które wykorzystywane są najczęściej do budowy wiszących mostów, jak i dachów o dużych rozpiętościach. Ostatnim typem jest natomiast konstrukcja stalowa powierzchniowa, zwana inaczej powłokową. Swoje zastosowanie znajduje ona w budowie zbiorników stalowych, które posłużą nam do przechowywania cieczy, materiałów sypkich lub innych substancji.

Zastosowanie konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe pełnią ważną rolę we wielu gałęziach naszej gospodarki. Stal ze względu na swoją trwałość, często wykorzystywana jest w budownictwie, co jest gwarancją trwałości budowli. Jednak poza budownictwem, konstrukcje ze stali znajdziemy również w przemyśle ciężkim, przemyśle energetycznym i wielu innych. By konstrukcja dobrze spełniała swoje zadanie, trzeba dostosować produkt do warunków w jakich będzie on eksploatowany, a więc przystosować konstrukcję do obciążenia i zabezpieczyć ją przed korozją.

Rzetelny wykonawca to solidna konstrukcja

Jeżeli zależy nam na fachowym wykonawcy konstrukcji stalowych, warto zapoznać się z ofertą firmy takiej jak Zib Budownictwo Michał Marzewski. Jednostka specjalizuje się w tworzeniu konstrukcji stalowych, które dostosowywane są do potrzeb klienta. Poza gotowymi konstrukcjami, możemy liczyć także na spersonalizowany projekt, który będzie dostosowany do oczekiwań zleceniodawcy. Niewątpliwie duże znaczenie ma zaplecze maszynowe firmy, które pozwala na tworzenie konstrukcji w oparciu o wytyczne klienta, a także współpraca z dostawcami wyłącznie jakościowych materiałów, które pozwolą nam na stworzenie trwałej konstrukcji dla budownictwa, przemysłu czy też branży energetycznej.
Opracowanie:
Wrocław, Strońska 2B lok. 12
tel. 882 021 090
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz