Artykuł sponsorowany

Komu zlecić techniczne utrzymanie nieruchomości wspólnej?

Komu zlecić techniczne utrzymanie nieruchomości wspólnej?
Techniczne utrzymanie nieruchomości wspólnej to obowiązek każdego inwestora. Niestety, większość z nich nie ma wystarczająco czasu, a jedynym rozwiązaniem jest zatrudnienie administratora, który przejmie zarządzanie obiektem. Czego dotyczy techniczne utrzymanie nieruchomości i jak znaleźć odpowiednią osobę na to stanowisko, która zadba o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców?

Na czym polega techniczne utrzymanie nieruchomości?

Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele zadań czeka na osobę odpowiedzialną za zarządzanie daną nieruchomością. Wśród najważniejszych czynności wchodzących w zakres utrzymania technicznego można wymienić:

  • prowadzenie książki obiektu,
  • zlecanie kontroli oraz okresowych przeglądów technicznych nieruchomości i wszystkich znajdujących się w jej obrębie instalacji,
  • czuwanie nad dostawami prądu, wody oraz gazu, a także odprowadzaniem ścieków,
  • zapewnienie prawidłowego i regularnego wywozu śmieci,
  • dbanie o czystość i porządek terenów wspólnych budynku, parkingu i terenu zewnętrznego,
  • regularne zlecanie konserwacji instalacji technicznych budynku.

Administratorzy nieruchomości wspólnych czuwają również nad wykrywaniem wszelkich awarii oraz ich natychmiastowym eliminowaniem.

Jak znaleźć dobrego administratora?

Jak można zauważyć, techniczne utrzymanie nieruchomości wspólnej to ogromna odpowiedzialność i nie każdy poradzi sobie na tym stanowisku. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług zewnętrznej firmy, której pracownik ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami wspólnymi np. Expert Nieruchomości. Praca administratora to dbanie o nieruchomość przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Szczególnie w przypadku niespodziewanych usterek, które jak wiadomo, zwykle pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Powierzenie utrzymania technicznego specjaliście z zewnętrznej firmy to gwarancja, że budynek będzie zadbany, bezpieczny i w pełni komfortowy dla jego mieszkańców. Trzeba pamiętać, że wszystkie kontrole i przeglądy techniczne to nie widzimisię urzędników, a czynności, które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo budowli.

Co zrobić, kiedy administrator nie dba o budynek?

Niestety, to często problem w przypadku polskich budynków mieszkalnych. Jeśli zatrudniłeś na to stanowisko niekompetentną osobę, która z różnych przyczyn (np. braku odpowiedniej wiedzy lub niedbalstwa) nie dba o budynek – jedynym skutecznym sposobem jest po prostu rozwiązanie umowy i zlecenie utrzymania technicznego komuś innemu. Jak zostało już wcześniej wspomniane, najlepiej od razu zdecydować się na usługi specjalistów. W ten sposób można uniknąć wielu problemów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz