Materiał Partnera

Komu powierzyć sprzątanie biura?

Komu powierzyć sprzątanie biura?

Przestrzeń biurowa wymaga regularnego i dokładnego sprzątania w celu utrzymania czystości i higieny. Im większe jest takie biuro, tym jego utrzymanie będzie dla nas trudniejsze. Dlatego sprzątanie biur najlepiej powierzyć fachowcom. Tutaj jednak pojawia się pytanie – komu powierzyć takie zadanie? Do wyboru mamy zatrudnienie osoby do sprzątania lub skorzystanie z usług firmy zewnętrznej.

Własna sprzątaczka czy firma sprzątająca?

Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od tego, jakie są nasze potrzeby. Zatrudnienie osoby sprzątającej na cały etat to raczej zły pomysł – koszt zatrudnienia tego typu pracownika jest zbyt wysoki, a poza tym najczęściej i tak nie będzie on niezbędny w pełnym wymiarze godzinowym.

Czymś nieco innym jest zatrudnienie sprzątaczki na godziny. Takie rozwiązanie może być opłacalne, jednak warto przede wszystkim zastanowić się, czy jedna osoba, której płacimy za godziny pracy, jest w stanie zrobić tyle samo, ile firma sprzątająca. Tego typu przedsiębiorstwa same decydują, ilu pracowników będzie potrzebnych do zrealizowania powierzonych jej zadań. Dobrą firmę sprzątającą prowadzi Mariusz Zawiska.

Warto pamiętać, że zatrudniając sprzątaczkę na kilka godzin w tygodniu, musimy liczyć się z tym, że będzie ona musiała pogodzić swoje obowiązki z innymi zajęciami, które podejmuje w celach zarobkowych. Korzystając z usług dużej firmy sprzątającej możemy być pewni, że dyspozycyjność sprzątaczy będzie wyższa, a godziny ich pracy będą dostosowane do naszych potrzeb.

Przede wszystkim jakość sprzątania

Zastanawiając się nad tym, czy zatrudnić sprzątaczkę, czy skorzystać z usług firmy zewnętrznej, pod uwagę musimy wziąć nie tylko koszty, ale także jakość świadczonych usług.

Firmy sprzątające zatrudniają wiele osób, przez co sprzątaniem naszego biura najprawdopodobniej będzie zajmować się cały zespół, a nie pojedyncza osoba. Dzięki temu, praca zostanie wykonana znacznie szybciej i sprawniej.

Poza tym, firma zewnętrzna sama zapewnia sobie sprzęt i środki do sprzątania. Dzięki temu nie tylko sami oszczędzamy, bo nie musimy inwestować w tego typu produkty, lecz także mamy pewność, że użyte zostaną profesjonalne środki sprzątające, pozwalające utrzymać w biurze najwyższą higienę.

Nowoczesne firmy sprzątające korzystają z wielu urządzeń i preparatów, które pozwalają bardzo dobrze wysprzątać każdy zakamarek biura przy zachowaniu dbałości o środowisko. Może to korzystnie wpłynąć na samopoczucie i produktywność pracowników naszego biura. Dlatego, jeśli zależy nam na naprawdę wysokiej jakości sprzątania, lepiej zostawić to zadanie specjalistom z tej branży. 

Opracowanie:
Mińsk Mazowiecki, Matejki 2B lok. 14
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz