Materiał Partnera

Komu poleca się specjalistyczny transport medyczny?

Komu poleca się specjalistyczny transport medyczny?

Co zrobić, gdy musimy przewieźć osobę chorą z jednego miejsca do drugiego, np. ze szpitala czy ośrodka rehabilitacyjnego do domu, a nie mamy do dyspozycji własnego auta lub podczas transportu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt? W takich sytuacjach warto zaufać profesjonalnym ratownikom medycznym, oferującym usługę transportu medycznego. Jak wygląda taki przewóz i komu się go poleca?

Przewóz niepełnosprawnych

Transport osób poruszających się na wózku inwalidzkim wymaga specjalistycznego wyposażenia w pojeździe. Przewóz musi się odbyć w komfortowych warunkach, zwłaszcza jeśli pacjent udaje się w daleką trasę, np. do szpitala oddalonego kilkaset kilometrów od jego miejsca zamieszkania. Dostosowanie auta osobowego do takich celów lub kupno zmodyfikowanego już pojazdu to spory wydatek, dlatego w większości wypadków warto skorzystać z usług szeroko pojętego transportu medycznego. Jego głównym atutem jest to że odbywa się on z udziałem wykwalifikowanego personelu, w specjalnie przystosowanych ambulansach. Ratownicy medyczni obsługujący tego typu przejazdy są profesjonalistami i doskonale radzą sobie nawet w trudnych sytuacjach. Posiadają też niezbędną wiedzę z zakresu medycyny, co pozwala im lepiej zrozumieć potrzeby pacjenta i odpowiednio zabezpieczyć osobę niepełnosprawną w czasie podróży. Wysokiej jakości usługi tego typu świadczy m.in. Medical Point. Firmy działające w tej branży z powodzeniem udowadniają, że transport osób poruszających się na co dzień na wózku inwalidzkim nie musi być kłopotliwy nawet w wypadku długich tras.

Przewóz osób starszych i chorych

Z transportu medycznego korzystają nie tylko niepełnosprawni. Usługę tę dedykuje się także osobom starszym, które potrzebują odpowiedniej troski podczas transportu. Przewóz z udziałem ratowników medycznych to również dobre rozwiązanie w wypadku osób ciężko chorych – w zależności od ich schorzeń specjaliści dopasują we właściwy sposób parametry wyposażenia pojazdu. Dzięki specjalistycznym noszom pneumatycznym mogą oni bez problemów przewieźć chorego nawet w trudnych warunkach. Ratownicy medyczni organizują m.in. regularne przewozy na dializy oraz rehabilitację. W obu przypadkach regularność jest kluczowa, dlatego warto zadbać o to, by transportem osób wymagających opieki zajęła się solidna firma. Jeśli mamy wyznaczony termin zabiegu, a nie posiadamy możliwości bezpiecznego i szybkiego przejazdu do szpitala czy kliniki, również dobrze jest wynająć transport medyczny. Wykwalifikowani ratownicy medyczni przewiozą nas w wybrane miejsce i będą czuwać nad naszym samopoczuciem podczas całej podróży, a także po dojechaniu na miejsce.

Opracowanie:
Bielsko-Biała, Tańskiego 56
tel. 533 390 112
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz