Materiał Partnera

Kompletowanie wyprawki dla noworodka

Kompletowanie wyprawki dla noworodka

Przygotowując się na przyjście na świat twojego pierwszego dziecka, pewnie martwisz się, co dla niego kupić. Uważaj jednak, by nie kupić zbyt wielu rzeczy, w tym kilku zupełnie niepotrzebnych. Sprawdź też, co jest naprawdę niezbędne niemowlakowi do karmienia, do spania i na spacery. Bierz przy tym pod uwagę porę roku, w której urodzi się maluch, bo ani się obejrzysz i wyrośnie on z kupionego na zapas kombinezonu albo letniej sukienki.

Jakie akcesoria dla niemowlaka kupić?

Szał zakupów przed porodem to częsta przypadłość mam, zwłaszcza tych, które rodzić będą po raz pierwszy. Ale zbyt wiele rzeczy wcale nie jest potrzebne, bo noworodek bardzo szybko wyrasta z najmniejszych rozmiarów, a bywa nawet, że już zaraz po urodzeniu ubranka w rozmiarze 56 są na niego za małe. Wyprawkę dobrze jest przygotować wcześniej, najlepiej w połowie ciąży, bo wtedy masz najwięcej siły – poranne mdłości i osłabienie pierwszego trymestru już pewnie minęły, a brzuszek jest jeszcze na tyle mały, że nie przeszkadza przy każdym kroku. Jeśli nie zdążysz, a okaże się, że będziesz na przykład musiała końcówkę ciąży przeleżeć, co często się zdarza, zawsze pozostają sklepy internetowe z artykułami dziecięcymi, które są bardzo dobrze zaopatrzone. Podstawą wyprawki niemowlęcej są ubranka na dzieci, które powinny być uszyte z czystej bawełny lub bambusa, bo w tych materiałach skóra najlepiej oddycha. Zwracaj też uwagę na sposób zakładania i zapinania bluzeczek i koszulek. Najlepsze są te zakładane od przodu, z zakładką na pleckach i wiązaniem na boku. Maluszkowi potrzebne też będą kosmetyki dziecięce, wózek, fotelik do auta i akcesoria do karmienia – butelki i wyparzacze jeśli zamierzasz karmić butelką, lub laktator, jeśli będziesz karmić piersią. Ten ostatni, nawet jeśli przyda się tylko w czasie nawału zaraz po urodzeniu dziecka, może okazać się urządzeniem zbawiennym.

A co do łóżeczka dziecięcego?

Niemowlak większość czasu spędza w łóżeczku, słodko śpiąc. Nie warto kupować dla niemowlaka piżamki, wystarczy body i zwykłe śpioszki. Potrzebna za to będzie kołderka, małe prześcieradła dla dzieci, jakiś miły w dotyku kocyk najlepiej kocyk z bawełny lub włókna bambusowego. Bardzo praktyczne są rożki do otulenia dziecka, dostępne między innymi w sklepie internetowym Little Diamond, kokony lub otulacze. Wiele mam bardzo sobie ceni poduszki do karmienia, na których można się wygodnie oprzeć i podtrzymać rękę, na której leży głowa dziecka. Można też pozwolić sobie już teraz na kupienie pierwszego pluszaka przytulanki, mimo, że dziecko pewnie nie będzie się nim bawić jeszcze przez kilka miesięcy. Jednak taki dobrze uszyty i łagodnie wyglądający towarzysz pierwszych snów zawsze będzie się przyjemnie kojarzył.

Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz