Materiał Partnera

Kompleksowe usługi związane z serwisowaniem klimatyzacji.

Kompleksowe usługi związane z serwisowaniem klimatyzacji.

Do niedawna były traktowane jako element luksusu – dziś klimatyzatory oraz wentylatory są standardem - nie tylko w miejscach publicznych, ale również w prywatnych zaciszach. Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących serwis klimatyzacyjny, ich montaż, jak i naprawę oraz kompleksową konserwację. Sprawdź, jakie rozwiązania klimatyzacyjne oferują polskie firmy.

Klimatyzacja i wentylacja od podstaw

Klimatyzacje mają na celu utrzymywanie na odpowiednim poziomie temperatury wilgotności, czystości powietrza oraz jego wymianę. Wentylacje są odpowiedzialne za cyrkulację powietrza pomiędzy pomieszczeniem a przestrzenią na zewnątrz. Obie więc – wentylacja i klimatyzacja – odpowiadają za jakość powietrza właściwą organizmowi ludzkiemu.

Wentylacje dzielimy na kilka rodzajów: wentylację naturalną -  zjawisko dopływu powietrza zewnętrznego przez nieszczelności i otwory w budynku bez wspomagania urządzeniami elektrycznymi; wentylację mechaniczną wspomaganą elektrycznie zasilanymi urządzeniami, których jest wprowadzenie powietrza w ruch; wentylację hybrydową, w której naturalna wentylacja może być okresowo wspomagana lub zastępowana klimatyzacją mechaniczną; wentylacja grawitacyjna polegająca na wymianie powietrza przez różnicę ciśnień między przestrzenią wentylowaną a ujściem kanału wentylacyjnego do atmosfery.

Oferta rynkowa

Firmy w swojej ofercie mają bardzo szeroką gamę produktów. Dla przykładu firma WENTEAM oferuje swoim klientom takie marki jak: Daikin, MzQuay, Samsung, FUJITSU, LG, VW, VTS czy Komfovent. Proponują klientom montaż, naprawę oraz kompleksową konserwację urządzeń wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, chłodniczych i grzewczych. Jak również sprzedaż elementów nawiewnych i wywiewnych, będących zakończeniem sieci wentylacji mechanicznej (kratki wentylacyjne, anemostaty). W swoich podstawowych usługach zawierają też montaż wentylatorów dachowych, promieniowych, kanałowych oraz rekuperatorów.

Serwis i konserwacja klimatyzacji i urządzeń chłodniczych

Czyszczenie klimatyzacji jest bardzo ważne, ponieważ w przypadku zaniedbania nie tylko zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia awarii, ale także rozpowszechniania się zebranych na filtrach szkodliwych zdrowiu bakterii. W ciągu roku zalecany jest dwukrotny serwis klimatyzacji. Do obowiązków z nim związanych należy zdezynfekowanie skraplacza i parownika, wyczyszczenie filtrów powietrza oraz sprawdzenie poszczególnych układów klimatyzatora, aby wyeliminować występowanie awarii.

Opracowanie:
Kalisz, Chopina 1
tel. 502 161 140
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz