Materiał Partnera

Kompleksowe usługi w zakresie serwisu wózków widłowych

Kompleksowe usługi w zakresie serwisu wózków widłowych
Wózki widłowe to pojazdy o stosunkowo niewielkich gabarytach, pracujące jednak w trudnych warunkach. Narażone są na intensywną eksploatację, w związku z czym niezbędne jest odpowiednie ich serwisowanie. Dobrym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy ze specjalistyczną firmą świadczącą kompleksowe usługi w tym zakresie. Co dokładnie obejmują czynności wykonywane przez fachowców?

Stała opłata miesięczna

Oddawanie wózka widłowego do naprawy tylko w sytuacji, gdy ulega on awarii, wiąże się przeważnie ze sporymi kosztami. Problematyczne jest również oczekiwanie na wyeliminowanie usterki – nierzadko może to zająć mechanikom nawet kilkanaście dni. Sprawia to, że funkcjonowanie np. magazynu staje się nieefektywne. Można jednak w prosty sposób uchronić swoją firmę przed takimi sytuacjami. Wystarczy skorzystać z usługi pełnego serwisu oferowanej przez Still Polska sp. z o.o., dzięki której stan techniczny wózków widłowych należących do klienta będzie regularnie sprawdzany i tym samym nienaganny.

Pozwala to uniknąć nadmiernego zużycia poszczególnych podzespołów, co jest jednym z najczęstszych powodów kłopotliwych awarii niewielkich pojazdów. Pakiet serwisowy jest przystępny dla firm ze względu na jedną, stałą opłatę miesięczną. Zapłata abonamentu jest równoznaczna z realizacją przez specjalistów szeregu czynności, do których zalicza się wspomniane już kontrolowanie stanu technicznego wózków widłowych, ale także ich konserwacja. Na czym dokładnie polega?

Wózki widłowe przygotowane do intensywnej eksploatacji

Kluczowe w przypadku korzystania z wózków widłowych jest zatem dbanie o ich stan techniczny. Po sprawdzeniu podzespołów należy je właściwie konserwować. Prace z tym związane pozwolą utrzymać komponenty wózków w odpowiedniej kondycji, co przełoży się na ich żywotność. Zastosowane materiały konserwacyjne w przypadku profesjonalnego serwisu wózków widłowych to oryginalne części zamienne, a także smary i oleje. Pozwala to na doskonałe ich dopasowanie do konkretnego pojazdu oraz wieloletnią, bezproblemową dalszą eksploatację.

Związane z nadmiernym zużyciem naprawy także zostaną wykonane w ramach pełnego serwisu. Usługa świadczona przez specjalistyczne firmy obejmuje bowiem wyeliminowanie uszkodzeń najpopularniejszych elementów wózków widłowych, czyli opon, rolek, kół, wideł, baterii czy ładowarek. Naprawom podlega również osprzęt wózka, co pozwala zadbać kompleksowo o cały pojazd. Szereg wymienionych czynności w przypadku pełnego serwisu dostępny jest w określonej kwocie miesięcznej, co pozwala uniknąć nagłych wydatków związanych z dbaniem o wózek widłowy. Stałe koszty, sprawna flota i zawsze aktualne badania UDT to rozwiązanie, na które powinien zdecydować się każdy przedsiębiorca wykorzystujący w swojej firmie właśnie wózki widłowe.

Opracowanie:
Żerniki, Składowa 6
tel. 61 668 61 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz