Materiał Partnera

Kompleksowe usługi w zakresie montażu instalacji C.O. dla domu

Kompleksowe usługi w zakresie montażu instalacji C.O. dla domu

Przy konstruowaniu domu jednorodzinnego kluczowym etapem prac jest montaż instalacji grzewczej. Sporym zainteresowaniem cieszy się centralne ogrzewanie, które pozwala uzyskać pożądane temperatury w każdym pomieszczeniu. W ten sposób korzystanie z budynku jest w pełni komfortowe – należy jednak pamiętać o odpowiednim wykonaniu takiej instalacji. Komu zlecić realizację takiego przedsięwzięcia?

Wybór odpowiednich rur i ich układanie

Choć przygotowanie instalacji centralnego ogrzewania to proces wieloetapowy, to jego charakterystycznym i bardzo ważnym elementem jest rozkładanie rur. Zanim jednak specjalista przystąpi do prac w tym zakresie, powinniśmy zdecydować o zakupie materiałów wyróżniających się odpowiednimi parametrami. Rury do centralnego ogrzewania mogą być wykonane z miedzi lub np. tworzyw sztucznych. Oba rozwiązania są stosowane w domach jednorodzinnych, jednak warto zwrócić uwagę na konkretne właściwości rur z wybranych materiałów.

Komponenty z tworzyw sztucznych mogą bowiem wykazywać niższą odporność na wysokie temperatury, a te przy instalacji centralnego ogrzewania pojawiają się bardzo często. Z tego względu np. przy układzie wykorzystującym kocioł na paliwo stałe zdecydowanie lepszym wyjściem będą miedziane rury. Ich ułożenie należy zlecić doświadczonemu hydraulikowi, który będzie w stanie zrealizować kompleksowe usługi w zakresie przygotowania instalacji centralnego ogrzewania. Takie prace w sposób profesjonalny przeprowadza firma KBI INSTAL, której właścicielem jest Bartłomiej Imiołek. Czym jeszcze może się zająć specjalista w ramach wykonania centralnego ogrzewania dla domu?

Ogrzewanie podłogowe – czy warto?

W przypadku instalacji C.O. jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest doprowadzanie ciepła do grzejników umieszczonych w wybranych pomieszczeniach. W ten sposób ciepło rozchodzi się jednak nierównomiernie, dlatego wielu inwestorów stawia na ogrzewanie podłogowe. Jego ułożenie to także praca dla hydraulika świadczącego kompleksowe usługi w zakresie montażu instalacji grzewczych. Ciepło rozprowadzane w rurach ukrytych pod podłogą to rozwiązanie komfortowe, jednak należy pamiętać o ewentualnych trudnościach związanych z jego modernizacją lub naprawą. Z tego względu ułożenie ogrzewania podłogowego musi być zrealizowane w pełni profesjonalnie.

Dobry hydraulik przeprowadzi również prace związane z montażem wspomnianych już kotłów na paliwo stałe lub innych rozwiązań, które są stosowane jako źródło energii cieplnej rozprowadzanej w instalacji centralnego ogrzewania. Kompleksowe jej przygotowanie to zatem zadanie dla specjalisty – dobrze jest nawiązać współpracę z hydraulikiem świadczącym pełne usługi związane z centralnym ogrzewaniem.

Opracowanie:
Wieliszew, Żytnia 3A
tel. 505 003 880
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz