Materiał Partnera

Kompleksowe usługi księgowo-rachunkowe

Kompleksowe usługi księgowo-rachunkowe

Outsourcing procesów księgowych i rachunkowych jest bardzo popularny w krajach Europy Zachodniej. W Polsce branżowe biura rachunkowe z roku na rok zdobywają coraz większą popularność wśród klientów indywidualnych, bo ci biznesowi – korporacje, sklepy handlowe, przedsiębiorstwa produkcyjne – już od kilkunastu lat wykorzystują specjalistyczną wiedzę takich usługobiorców zleceń księgowych jak Marta Mendyk z Prądnika Czerwonego.

Obsługa klientów biznesowych

Do zalet korzystania z usług księgowo-rachunkowych przez firmy o różnym profilu zalicza się między innymi: brak konieczności inwestowania w tworzenie specjalistycznych działów księgowych i rozliczeniowych (brak kosztów na wynagrodzenie pracowników, brak konieczności zakupu sprzętu biurowego i specjalistycznego oprogramowania, a także zaopatrywania się w materiały biurowe), profesjonalna opieka księgowo-rachunkowa specjalistów o stale uaktualnianej wiedzy (zarówno związanej z technikami rozliczeniowymi, jak i prawem podatkowym oraz skarbowym), możliwość uszczelnienia systemu wynagrodzenia pracowników i sposobów rozliczania podatków, możliwość opracowywania z biurem rachunkowym wzorów umów handlowych. To właśnie takie wyznaczniki powodują, że wielu przedsiębiorców podejmuje stałą współpracę z Biurem rachunkowym Marty Mendyk, które zajmuje się między innymi prowadzeniem pełnej księgowości, ksiąg przychodów i rozchodów, sporządzaniem ewidencji VAT-u, ryczałtu, a także wykonywaniem prac związanych z obsługą kadrowo-płacową. Olbrzymią zaletą Marty Mendyk jest posiadanie certyfikatu księgowego wydanego przez Ministerstwo Finansów. Obecnie do rozpoczęcia działalności w branży księgowej nie trzeba mieć tegoż certyfikatu, dlatego te podmioty, które nim dysponują, znacznie wyróżniają się na rynku swoją wiarygodnością.

Sprawy płacowo-kadrowe

Oprócz spraw związanych z pełną księgowością biuro Marty Mendyk oferuje również działania związane ze sprawami kadrowo-płacowymi. Należą do nich między innymi prowadzenie dokumentacji pracowniczej, rejestrowanie pracowników w ZUS-ie, przygotowywanie i sporządzanie świadectw pracy, ustalanie limitów należnych urlopów, rozliczanie wynagrodzenia czy sporządzanie umów o pracę, wypowiedzeń i dokumentów o rozwiązaniu stosunku pracy. Działalność gospodarcza i usługi, jakie świadczą takie biura rachunkowo-księgowe jak to prowadzone przez Martę Mendyk, pozwalają na bardzo szybką obsługę kadrową pracowników oraz tworzenie przejrzystych dokumentacji w formie cyfrowej.

Sporządzenie deklaracji podatkowych

Bura księgowo-rachunkowe sporządzają również deklaracje podatkowe CIT-2, CIT-8, PIT-5, PIT4, PIT-11/8B, PIT-36, PIT-36L, VAT-7, DRA – ich wiedzę warto wykorzystać w tracie planowania otworzenia działalności gospodarczej lub w przypadku planowania innych inwestycji. Pamiętaj o tym, że biura rachunkowe, w tym to prowadzone przez Martę Mendyk, obsługują również klientów indywidualnych w różnych sprawach z zakresu prawa podatkowego i skarbowego. Nie każde biuro oferuje również reprezentację klienta biznesowego przed Urzędem Skarbowym czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w przypadku kontroli.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz