Materiał Partnera

Kompleksowe usługi fizjoterapii – rehabilitacja w Rąbieniu

Kompleksowe usługi fizjoterapii – rehabilitacja w Rąbieniu

Z usług fizjoterapeutycznych korzystają dzisiaj pacjenci z różnymi schorzeniami układu kostnego, mięśniowego, czy nerwowego, a także wszystkie osoby, które dbają o komfort swojego zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Działania wykonywane przez takich specjalistów jak Pana magistra Krzysztof Osiwałę opierają się na kompleksowej pomocy. Efekty terapii są widoczne już po pierwszym spotkaniu, a ich częste powtarzanie znacznie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Warto przy tym pamiętać, że fizjoterapia jest pełnoprawną dziedziną medycyny i jedną z niewielu form pomocy medycznej, która nie wymaga bezpośredniej i trwałej ingerencji – tak jak np. chirurgia

Indywidualne podejście kluczem do sukcesu

Usługi fizjoterapii, które są świadczone przez Pana magistra Krzysztofa Osiwałę, opierają się na indywidualnym podejściu do każdego pacjenta. Dzięki temu skuteczność leczenia uzyskują osoby starsze i niepełnosprawne, czy te, u których występuje zjawisko chronicznego bólu mięśni, stawów, kości, czy tzw. nerwobóle. Olbrzymią rolę odgrywa również profilaktyka zdrowotna, na którą składa się odnowa biologiczna. Polega ona na aktywizacji procesów regeneracyjnych organizmu, czy też na działaniach rekonwalescencyjnych po różnego rodzaju obrażeniach. Z tego typu metod fizjoterapeutycznych, które znacznie wpływają również na psychikę człowieka, korzystają w gabinecie Pana magistra Krzysztofa Osiwały sportowcy, a także wszystkie osoby, które dbają o dobrą kondycję fizyczną. Szczególnie usługami fizjoterapeutycznymi powinny zainteresować się również wspomniane osoby z chronicznymi i nawracającymi bólami, które mogą być wynikiem przeciążeń np. mięśni, czy też działań pooperacyjnych. Praca z dobrym specjalistą może zdziałać prawdziwe cuda!

Wracając do indywidualnego podejścia Pana magistra Krzysztofa Osiwały do pacjentów, warto wiedzieć, że składa się również na nie oferowanie pomocy fizjoterapeutycznej w domu klienta. Taka elastyczność pracy wykorzystywana jest często przez osoby z dysfunkcjami układu ruchowego, osoby po wypadkach, lub przez pacjentów, u których nagle pojawił się znaczny czynnik bólowy – np. rwa kulszowa, naderwanie ścięgien itp. Istotne jest również to, że specjalista fizjoterapii z Rąbienia – województwo łódzkie – zawsze stara się budować pozytywną relację ze swoimi podopiecznymi, co przekłada się między innymi na szybkość oraz skuteczność rehabilitacji, a także na zawieranie długotrwałej i owocnej współpracy.

Wieloletnie doświadczenie

Krzysztof Osiwała swoją naukę zawodu fizjoterapeuty rozpoczął w 1985 roku w Studium Medycznym nr 2 w Łodzi. W 1987 roku uzyskał dyplom technika fizjoterapii i został zatrudniony w dziale rehabilitacji poradni rejonowej dla dzielnicy Łódź – Polesie. Następnym miejscem zdobywania cennego doświadczenia była poradnia rehabilitacji Szpitala MSW w Łodzi. W tym czasie Krzysztof Osiwała ukończył studia zaoczne na kierunku rehabilitacja Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Kolejnym etapem rozwoju była praca w NZOZ „Diagnoza” w Łodzi, a następnie rozpoczęcie swojej działalności, z której usług korzysta dzisiaj wielu zadowolonych klientów/pacjentów.

Fizjoterapia

Fizjoterapia nie tylko pozytywnie wpływa na ciało człowieka, ale również na jego psychikę, czego efektem jest między innymi poczucie pełnego odprężenia, czy też wyzbycia się stresu. To dlatego pacjentami magistra Krzysztofa Osiwały są nie tylko osoby wymagające rehabilitacji, ale wszyscy ci, którzy dbają o kondycję psychofizyczną. Warto bowiem wiedzieć, że dzisiejsi wykwalifikowani fizjoterapeuci, wykorzystują w swojej pracy naturalną zdolność człowieka do samoregeneracji poprzez stymulowanie różnych bodźców. Do takim działań zalicza się między innymi masaże lecznicze, które niwelują cellulit, wpływają pozytywnie na przemianę materii, eliminują przewlekłe i doraźne bóle, pomagają poprawić krążenie krwi, a także są skuteczną gimnastyką korekcyjną, wykorzystywaną przy walce z wadami postawy.

Opracowanie:
Rąbień, Zamkowa 10
tel. 504 048 088
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz