Materiał Partnera

Kompleksowe ubezpieczenie samochodu dzięki korzystnej polisie

Kompleksowe ubezpieczenie samochodu dzięki korzystnej polisie

Ważna polisa ubezpieczeniowa OC dla danego pojazdu jest obowiązkiem jego właściciela. Kierowcy, którzy chcą nieco bardziej ochronić swoje auto, powinni zadbać też o szereg dodatkowych pakietów, dzięki którym można czuć się pewnie w samochodzie i poza nim. Należy jednak pamiętać, że korzystną ofertę pomoże wybrać jedynie najlepszy agent ubezpieczeniowy. Co może zaoferować w kontekście ubezpieczenia samochodu?

Najczęściej wybierane warianty

Konieczność wykupienia ubezpieczenia OC dla pojazdu mechanicznego sprawiła, że jest to podstawowy wariant ochrony, którego posiadanie jest niezbędne. Coraz częściej jednak chcemy zadbać o kompleksowe zabezpieczenie, czego dobrym przykładem jest dobieranie poszczególnych, dodatkowych pakietów. Sporą popularnością cieszy się ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW. Co ciekawe, obejmuje ono nie tylko kierowców, ale też pasażerów danego pojazdu. To skuteczna ochrona przed np. koniecznością zrezygnowania z pracy zawodowej wskutek odniesionych obrażeń w wypadku komunikacyjnym. Najkorzystniejszy wariant pomoże wybrać wykwalifikowany agent ubezpieczeniowy Krystyna Fabijańska, która posiada ogromne doświadczenie oraz możliwość zaproponowania satysfakcjonujących zniżek. Dotyczy to również ubezpieczenia AC, czyli autocasco. To dobrowolna składka, która obejmuje szerszy zakres ochrony. Ubezpieczyciel wypłaca pieniądze np. w sytuacji, gdy auto zostanie skradzione lub uszkodzone w nietypowy sposób. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny pakiet, skonsultujmy konieczność jego posiadania z agentem ubezpieczeniowym. Może się okazać, że nasz samochód i my, jako jego właściciele, jesteśmy narażeni na zupełnie inne zagrożenia.

Nie tylko w kraju

Kompleksowa ochrona samochodu w postaci ubezpieczenia zakłada pomoc nie tylko na terenie kraju, ale też poza jego granicami. To bardzo ważne w przypadku dalekich podróży, podczas których musimy czuć się pewnie. Gwarancja komfortu oraz spokoju jest istotna, a zapewnić ją mogą jedynie najlepsze ubezpieczenia komunikacyjne. Popularnym rozwiązaniem jest tzw. zielona karta, która dotyczy odpowiedzialności cywilnej posiadacza lub kierowcy pojazdu za szkody powstałe w wyniku poruszania się nim, wyrządzone osobom trzecim poza granicami Polski, w krajach należących do systemu zielonej karty. W ten sposób możemy bezproblemowo podróżować nawet do odległego Azerbejdżanu czy Maroka, bez obawy o ochronę w przypadku np. kolizji drogowej. Kompleksowe ubezpieczenie samochodu jest możliwe, ale jedynie dzięki korzystnej polisie, którą zaoferuje najlepszy agent. Dlatego tak istotny jest jego właściwy wybór – musi być doświadczony i mieć ogromną wiedzę w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz