Artykuł sponsorowany

Kompleksowa obsługa prawna – Kancelaria Adwokacka Adwokat Tomasz Janiak

Kompleksowa obsługa prawna – Kancelaria Adwokacka Adwokat Tomasz Janiak

Bardzo często w naszym życiu zdarzają się różne niespodziewane i trudne sytuacje. Część z nim jesteśmy w stanie sami rozwiązać, natomiast inne wymagają zwrócenia się o pomoc do adwokata. Przy czym należy pamiętać, że z usług np. Kancelarii Adwokackiej Tomasza Janiaka możemy skorzystać nie tylko, gdy dana sprawa będzie wymagała występowania przed sądem, ale także wtedy, gdy będziemy potrzebować fachowej porady prawnej.

Kiedy jeszcze warto skorzystać z pomocy adwokata?

Z pomocy doświadczonego adwokata warto skorzystać z przypadku mało skomplikowanych spraw, jak i tych, których pozytywne rozwiązanie wydaje się wręcz niemożliwe. Kancelaria Adwokacka adwokata Tomasza Janiaka zajmuje się między innymi:

  • udzielaniem pomocy prawnej,

  • reprezentowaniem przed sądami w sprawach karnych, cywilnych, rodzinnych i gospodarczych,

  • reprezentowaniem przed urzędami i organami administracji publicznej,

  • sporządzaniem opinii prawnych,

  • analizą i sporządzeniem umów gospodarczych np. umów najmu, umów zlecenia czy umów o roboty budowlane,

  • pomocą w sytuacji niewypłacalności dłużników (postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej).

Jaka jest rola adwokata w sądzie?

Podstawowym zadaniem każdego adwokata jest reprezentowanie klienta w sprawach karnych, cywilnych oraz rodzinnych. Zatem zawsze, kiedy będziemy potrzebować wsparcia np. w związku z popełnieniem przestępstwa, możemy, a nawet powinniśmy się do niego zwrócić po kompleksową pomoc prawną.

Adwokat w sądzie może występować jako obrońca oskarżonego. Wtedy jego zadaniem będzie podejmowanie wszelkich czynności, bo dowieść niewinności swojego klienta lub uzyskać jak najkorzystniejszy dla niego wyrok. Może pełnić także rolę pełnomocnika osoby pokrzywdzonej. Wówczas będzie on skupiał się na wspieraniu działań prokuratora.

Rola adwokata w postępowaniu karnym jest bardzo istotna, gdyż ma on prawo uczestniczyć we wszelkich czynnościach charakterystycznych dla tego typu spraw, takich jak np. przesłuchanie podejrzanego czy uczestnictwo w ewentualnych oględzinach, czy wizji lokalnej. Może także składać wnioski dowodowe lub dotyczące przeprowadzenia konkretnych czynności procesowych.

Czy do rozwodu potrzebny jest adwokat?

Obecne bardzo wiele spraw, którymi zajmują się kancelarie adwokacie, dotyczy rozwodów. Teoretycznie można się rozwieść bez adwokata, jednak w praktyce skorzystanie z jego usług może być bardzo pomocne. Na pewno warto mu zlecić napisanie pozwu rozwodowego, czyli specjalistycznego pisma, obarczonego konkretnymi wymogami, ale nie tylko. Dobry adwokat odpowiednio przygotuje nas na pierwszą i każdą kolejną rozprawę, powie, czego możemy się spodziewać, pouczy, jak należy się zachować. Ostudzi zbędne emocje i pomoże nam bardziej obiektywnie spojrzeć na zaistniałą sytuację.

Opracowanie:
Turek, Browarna 24
tel. 609 011 764
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz