Artykuł sponsorowany

Kominek gazowy i jego zalety

Kominek gazowy i jego zalety

W salonie z kominkiem gazowym może być tak samo ciepło i miło jak w tym wyposażonym w kominek tradycyjny. Kominek na gaz ma jednak kilka wielkich plusów. Nie musisz przygotowywać opału ani mieć specjalnego miejsca na jego składowanie. Odpada też sprzątanie paleniska.

Wspaniałe ciepło

Kominek w domu to nawiązanie do odwiecznego, domowego ogniska. Tu zawsze było bezpiecznie i ciepło, tu szukało się wsparcia drugiego człowieka. Ognisko działa jak magnez, w jego bliskości pogłębiają się relacje, to dlatego tak bardzo lubią przy nim przebywać zakochani.  Pamiętaj, że klasyczny kominek zawsze trzeba obsługiwać – dokładać drewno i ciągle kontrolować proces spalania, a na koniec czeka Cię sprzątanie. Kominek na gaz jest wygodniejszy i praktycznie bezproblemowy. Można powiedzieć, że posiada główne zalety kominka tradycyjnego, natomiast nie ma jego wad.

Kominek na drewno może się komuś wydawać ciekawszy ze względu na jego naturalność, jednak trzeba pamiętać, że konserwacja kominka wymaga czasu, którego nie zawsze mamy w nadmiarze. Poza tym trzeba mieć drewno, które czasem trzeba pociąć i przynieść z miejsca składowania.

Kominek gazowy jest prosty w obsłudze

Nie trzeba się specjalnie przygotowywać, by uruchomić gazowy kominek. Nie musisz go czyścić i układać w nim drewna. Można go włączyć bardzo szybko, używając pilota. Zacznie działać natychmiast po włączeniu, nie będziesz się więc nigdy stresować niespodziewaną wizytą przyjaciół. Po prostu usiądziesz, będziesz zajmować się rozmową, a z kominka będzie rozchodziło się rozkoszne ciepło. Obsługa kominka ogranicza się bowiem jedynie do regulowania wysokości płomieni i kontrolowania siły grzewczej. Gdy wyłączysz kominek, możesz o nim nie myśleć, nie trzeba go polerować i usuwać popiołu. Włączysz go ponownie bez żadnych dodatkowych zabiegów.

Kominek gazowy wyglądem zupełnie nie odbiega od tego na drewno, ale jest zupełnie inaczej zbudowany. Ma najczęściej żeliwną obudowę, palnik gazowy, gdzie spala się gaz płynny lub ziemny oraz imitację, najczęściej ceramiczną, drewna lub kawałków węgla. Konstrukcja palnika sprawia, że płomienie do złudzenia są podobne do naturalnych, podobnie mrugają i ruszają się. Ceramiczne szczapy drewna prezentują się doskonale, wyglądają jakby się paliły, jednak się nie spalają. Rozgrzane kawałki żarzą się przez jakiś czas po wyłączeniu palnika, co jest bardzo ciekawym efektem.

Warto wiedzieć, że kominki gazowe stwarzają o wiele więcej możliwości aranżacyjnych w porównaniu do kominków tradycyjnych, opalanych drewnem. Firma Madar. Salon kominkowy  ma w swojej ofercie najnowocześniejsze kominki gazowe sterowane pilotem, którym można regulować wysokość  płomienia.  Całkowity cykl rozpalenia w kominku trwa od kilku do kilkunastu sekund. Nie zwlekaj i zamów taki kominek!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz