Artykuł sponsorowany

Kominek gazowy a tradycyjny

Kominek gazowy a tradycyjny

Kiedy przychodzi czas na wybór metody ogrzewania w domu, często zastanawiamy się nad kominkiem. Na rynku dostępne są kominki gazowe, ale jak się zachowują w porównaniu do kominków tradycyjnych? Czy są dobrym wyborem i jakie mają wady oraz zalety? Czy warto kupić wkłady kominkowe gazowe? 

Kominek gazowy a tradycyjny

Cała różnica między kominkiem gazowych i elektrycznym polega na rodzaju paliwa. W tradycyjnych kominkach korzysta się z drewna, podczas gdy kominki gazowe korzystają z gazu jako źródła ciepła. Różnice wynikające z tego powodu są spore, przede wszystkim kominki tradycyjne potrzebują ciągłej obsługi - dokładania drewna czy sprzątania popiołu. 

Jak mówi mam właściciel firmy Kaspel Krzysztof Szleper, która specjalizuje się w sprzedaży wkładów kominkowych, największe plusy kominka na gaz, to:

  • Mało obsługii - koniec z rąbaniem, składaniem i wnoszeniem drewna, popiołem w całym pomieszczeniu i koniecznością pamiętania o tym, aby dorzucić drewna do ognia. Kominki gazowe nie wymagają obsługi, wystarczy tylko wybrać intensywność płomieni. 
  • Natychmiastowe działanie - od razu po włączeniu kominka jest on gotowy do użyciu i można regulować płomień. Nie trzeba czekać, aż drewno się rozpali.
  • Możliwość zintegrowania z systemem inteligentnego domu - dzięki temu, że kominek nie wymaga rozpalania, można zintegrować go z systemem inteligentnego domu. Oznacza to, że można rozpalić kominek zdalnie albo ustawić timer, aby dom był już nagrzany, kiedy wrócimy z pracy! 

Wkład kominkowy

Wkład dla kominka gazowego wizualnie nie różni się od wkładu tradycyjnego kominka, ale ma trochę inną budowę. Obudowa kominka wykonana jest ze stali, a w palenisku znajduje się palnik gazowy. W zależności od wyboru kominka, może on działać na gaz płynny albo ziemny. 

Wiele osób martwi się tym, że kominek gazowy wygląda zbyt sztucznie. We wkładach gazowych często znajduje się imitacja palonego drewna, która wykonana jest z ceramiki, dzięki temu wygląda to, jakby paliło się drewno. Poza tym palniki gazowe wykonane są tak, aby wypływający z nich płomień imitował płomień przypominający palące się drewno. Imituje się także rozgrzanie drewna, bardzo często przez jeszcze jakiś czas od wyłączenia, drewno się “żarzy”, dzięki specjalnym diodom umieszczonym w ceramicznych sztucznych polanach. 

Kominek gazowy jest rozwiązaniem więc dla osób, które chcą mieć w domu kominek, cieszyć się jego wyglądem i ogrzewaniem przez żywy płomień, a przy tym nie mają ochoty na to, aby tracić czas na łupanie drewna, wynoszenie sadzy i pilnowanie ognia! 

 

Opracowanie:
Kłobuck, Wieluńska 50
tel. 34 317 34 45
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz