Materiał Partnera

Komfortowy rejs – wyposażenie jachtu

Komfortowy rejs – wyposażenie jachtu

Spełniliście marzenie o posiadaniu własnego jachtu? Zanim jednak wypłyniecie w swój dziewiczy rejs, zróbcie dokładne oględziny pokładu. Jeszcze raz sprawdźcie, czy wszystko działa sprawnie i nie wymaga wymiany. Pamiętajcie, że na wodzie musicie czuć się naprawdę bezpiecznie. Koniecznie postarajcie się o komfort żeglowania dla siebie i pasażerów. W jaki sposób możecie to zrobić? Przeczytajcie nasz artykuł!

Bez energii ani rusz

Wypływając w rejs, musicie pomyśleć o wszystkich udogodnieniach, aby czas spędzony na wodzie był wart zapamiętania. Ważną kwestią, bez której nie przeżyjecie na morzu, jest przechowywanie i przyrządzanie jedzenia. Jeśli nie chcecie przez całą podróż jeść żywności z puszek, jacht musi być wyposażony w lodówkę, zamrażalkę i kuchenkę (najlepiej indukcyjną, by wyeliminować gaz). Pamiętajcie też o tym, jak ważna jest elektronika nawigacyjna. Raczej nie odważylibyście się wypłynąć w morze bez GPS-u, plotera czy radia.  A co z elektroniką użytkową? Na pewno weźmiecie ze sobą smartfony, laptopy, tablety i kamery, które będzie trzeba regularne ładować. To wszystko zużywa prąd elektryczny, który musi być wytwarzany na jachcie. W ofercie J&A Yacht Equipment znajdziecie generatory i akcesoria do nich cenionych producentów takich jak CUMMINS i VTE.  Z powodzeniem więc wybierzecie takie urządzenie, które będzie lekkie i kompaktowe, a do tego ciche. Jeśli jednak Wasz jacht posiada już generator,  koniecznie dokonajcie jego dokładnego przeglądu. W ofercie sklepu  znajdziecie także części zamienne oraz filtry do generatorów i silników, dlatego nie przejmujcie się usterkami.

Sposób na ciepłą wodę

Czy rejs jachtem bez ciepłej wody jest możliwy? Oczywiście, że tak. Jeśli jednak dysponujecie środkami, dzięki którym możecie poprawić warunki panujące na pokładzie, nic nie stoi na przeszkodzie, byście mogli brać gorący prysznic w czasie rejsu. Będzie Wam do tego potrzebne jednak urządzenie grzewcze. Jeśli na pokładzie znajduje się już bojler, przed wypłynięciem w rejs koniecznie sprawdźcie, czy nie wymaga wymiany grzałki. Nic nie może popsuć Wam przecież wymarzonego urlopu. Dzięki temu pływanie stanie się jeszcze bardziej komfortowe, a Wy przestaniecie tęsknić za wygodami mieszkania na lądzie.

Niech stanie się światłość!

Na Waszym jachcie możliwe jest już produkowanie prądu? Zadbajcie więc teraz o odpowiednie oświetlenie. Na rynku dostępny jest szeroki wybór lamp pokładowych, które oświetlą każde z pomieszczeń. Jeśli zależy Wam na oszczędzaniu energii elektrycznej, zachęcamy do wyboru lamp opartych na technologii diod LED, które są energooszczędne i ekologiczne. Ważne, aby były one umieszczone w specjalnych obudowach – kloszach chroniących lampy przed wodą i niekorzystnymi temperaturami. Pamiętajcie jednak o rozsądnym gospodarowaniu energią, by nie zmniejszać żywotności baterii czy akumulatorów. W oszczędzaniu jej pomogą Wam ściemniacze – niewielkie urządzenia, dzięki którym będziecie mogli kontrolować natężenie światła w każdym z pomieszczeń.

Opracowanie:
Pruszcz Gdański, Mickiewicza 8 lok. 2
tel. 537 495 895
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz