Artykuł sponsorowany

Koma Project – projekty budowlane i wykonawcze wentylacji i klimatyzacji

Koma Project – projekty budowlane i wykonawcze wentylacji i klimatyzacji

Prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja klimatyzacyjna i wentylacyjna w obiekcie użytkowym to podstawa. Tylko wtedy możemy cieszyć się komfortowym przebywaniem w każdym pomieszczeniu – bez obaw o brak dostępu do świeżego powietrza i jego cyrkulacji. Z naszego artykułu dowiesz się, kiedy konieczne jest wykonanie projektu wentylacji i klimatyzacji oraz komu zlecić to zadanie!

Rola wentylacji w obiektach użytkowych

Budując nowy budynek przemysłowy, obiekt użyteczności publicznej lub dom – szczególną uwagę należy zwrócić na prawidłowo zaprojektowaną i wykonaną wentylację. To ona odpowiada za cyrkulację powietrza, czyli usuwanie na zewnątrz wszelkich zanieczyszczeń oraz dostarczanie świeżego powietrza. Nowoczesne urządzenia wentylacyjne gwarantują nadanie powietrzu pożądanych parametrów i komfortowe przebywanie we wnętrzu danego budynku!

Firma Koma Project podczas opracowywania projektów budowlanych i wykonawczych wentylacji szczególną uwagę zwraca na odpowiednie naniesienie punktów nawiewu i wywiewu, precyzyjne rozmieszczenie izolowanych przewodów oraz określenie strumienia powietrza wentylacyjnego. Dzięki temu wykonana instalacja zapewni wysoką sprawność użytkową oraz bezpieczeństwo!

Projektowanie klimatyzacji

Oczywiście przedsiębiorstwo Koma Project specjalizuje się również w projektowaniu instalacji klimatyzacyjnej. Mimo że nie jest to instalacja obowiązkowa – warto zdecydować się na jej wykonanie już na etapie budowy.

Projektując klimatyzację, wspomniane biuro projektowe analizuje strukturę obiektu, układ pomieszczeń, wielkość chłodzonej powierzchni, źródła ciepła oraz proponuje najlepsze miejsca na zamontowanie klimatyzatorów.

W obiektach gastronomicznych i zakładach o dużej powierzchni użytkowej najczęściej wykorzystywane są klimatyzatory multisymultaniczne lub kasetonowe!

Jeżeli nie wiesz, jaki rodzaj klimatyzacji i wentylacji będzie odpowiedni w Twoim obiekcie – zdaj się na wieloletnie doświadczenie i wiedzę Marzeny Kolanus z Koma Project!

Opracowanie:
Radomsko, Torowa 91
tel. 500 188 552
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz