Materiał Partnera

Kołyska, łóżeczko, a może przystawka – co wybrać?

Kołyska, łóżeczko, a może przystawka – co wybrać?

Każdy rodzic ma dokładnie ten sam problem związany z wyborem miejsca do spania dla swojego dziecka. Na rynku dostępnych jest kilka popularnych rozwiązań – każde z nich ma swoje zalety i wady. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznać się dokładnie z każdym przedmiotem. Dzięki temu można wybrać odpowiedni produkt i cieszyć się spokojnym snem – zarówno swoim, jak i pociechy.

 

Jak wybrać odpowiednie miejsce do spania dla dziecka?

Możliwości, z których mogą skorzystać młodzi rodzice, jest wiele. Zaczynając od najprostszych modeli, aż po te, które umożliwiają wykorzystanie sprzętu na kilka różnych sposobów. Wśród najpopularniejszych opcji znajdują się:

  • kołyska,
  • łóżeczko,
  • przystawka,
  • model 2w1, czy nawet 3w1.

 

Specjalista z firmy Zakład Stolarski Andrzej Cieczko zauważa: Niezależnie od tego, na jaki gadżet postawią rodzice, muszą oni mieć świadomość tego, że każdy z nich ma zarówno zalety, jak i wady. Wiele w tym zakresie zależy od indywidualnych oczekiwań. Właśnie z tego względu warto dokładnie zapoznać się z poszczególnymi modelami, aby wiedzieć, czego można wymagać po wyborze konkretnego rozwiązania.

 

Kołyska, czy łóżeczko? Poznaj obydwa rozwiązania

Kołyska bardzo często uważana jest za najlepszy wybór dla każdego dziecka. Należy jednak pamiętać, że ze względu na swoje funkcje bujania, modele kołysek bardzo często są węższe oraz krótsze niż standardowe łóżeczka dla niemowląt. Zazwyczaj wykonuje się je z drewna, 

a część modeli posiada również baldachim. Bujanie się dziecka przypomina mu okres, kiedy przebywało jeszcze w brzuchu mamy. Pozwala to na jego uspokojenie, czy ukojenie płaczu. Jest to również alternatywa dla usypiania dziecka na rękach. Jednak to nie tylko same zalety. Jeżeli wybrany model nie ma blokowanych płóz, to nie ma możliwości zamontowania na nim przewijaka. Również opcja dostawienia kołyski do łóżka rodziców w większości przypadków nie wchodzi w grę – wszystko ze względu na jej charakterystyczną budowę oraz brak ruchomych ścianek.

 

Łóżeczka dla dziecka wykonane są najczęściej z drewna - w standardowym rozmiarze 120x60 centymetrów. Możliwy jest zakup większego lub mniejszego modelu – w zależności od potrzeb rodziców. Co istotne, większość z nich posiada regulację wysokości poziomu materaca. Pozwala to na jego wyższe ustawienie, kiedy dziecko jest jeszcze bardzo małe, oraz późniejsze obniżanie, kiedy dorasta i zaczyna samodzielnie wstawać. Dzięki temu nie ma obaw, że z niego wypadnie.

 
Idealne rozwiązanie – dopasowane do indywidualnych oczekiwań

Rodzice mają ogromne możliwości wyboru kołyski, czy łóżeczka dla swojej pociechy. Część z nich posiada bardzo przydatną funkcję przystawki. Ponadto istnieje opcja wyboru wyposażenia łączącego w sobie kilka elementów np. 3w1. Dzięki temu wraz z wiekiem dziecka może się zmieniać jego wykorzystanie. Można zaobserwować, że bardzo modnym trendem są w ostatnich latach łóżeczka z dostawką, dzięki którym maluch śpi osobno, ale pod czujnym okiem opiekuna.

 

 

 

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz