Materiał Partnera

Koloryzacja platynowego blondu – dla kogo jest idealna?

Koloryzacja platynowego blondu – dla kogo jest idealna?

Co roku trendy wyznaczają nowe kierunki we fryzjerstwie, również w aspekcie koloryzacji. Niemniej jednak niezmienioną popularnością od kilku już sezonów cieszy się odcień platynowego blondu. Uzyskanie oczekiwanych efektów takiego farbowania to długotrwały proces, który bezwzględnie wymaga wizyty w salonie fryzjerskim, a następnie prawidłowej pielęgnacji włosów.

Kiedy zdecydować się na platynowe włosy?

To kolor, który był szczególnie modny w latach 70. XX wieku i obecnie od kilku sezonów powrócił do trendów koloryzacji. To blond o bardzo chłodnym i niemal białym odcieniu, którego powinny unikać jedynie osoby o oliwkowej karnacji oraz z cerą skłonną do zaczerwieniania. W pozostałych przypadkach można śmiało zdecydować się na tak odważne rozjaśnienie włosów. Prezentuje się ona zarówno dobrze na długich i krótkich, a dodatkowo pięknie podkreśla niebieskie oczy i niweluje ostre rysy twarzy. Ta barwa zdecydowanie odmładza, wpasowując się jednocześnie w modną rockową stylistykę ubioru.

Jak uzyskać platynowy blond?

Nie da się ukryć, że tego rodzaju farbowanie może być procesem czasochłonnym, zwłaszcza w przypadku naturalnie ciemnych włosów. Trudno jest otrzymać pożądany efekt we własnym zakresie i nie poleca się tego robić samodzielnie. Na taką metamorfozę bezpieczniej wybrać się do salonu fryzjerskiego, chociażby Fabryki Piękna w Tarnowie. Wszystko rozpoczyna się od stopniowego rozjaśniania bądź dekoloryzacji włosów. Intensywność zabiegów jest dopasowywana do kondycji pasm, tak aby nie uległy one spaleniu. Konieczne będzie także zastosowanie tonera w celu ochłodzenia barwy kosmyków. Im jaśniejszy będzie kolor włosów wyjściowych, tym krócej będzie trwać proces uzyskiwania wymarzonej fryzury. Należy pamiętać, że osiągnięcie idealnego platynowego blondu może zająć od kilku miesięcy do nawet roku.

Jaką pielęgnację stosować?

Właściwie przeprowadzona koloryzacja to nie wszystko. Aby efekt był widoczny oraz trwały przez długi czas, trzeba również pamiętać o kilku zasadach, dotyczących dbania o tak ufarbowane włosy. Utrzymanie efektownego białego odcienia bez żółtych refleksów wymaga stosowania raz w tygodniu specjalnego fioletowego szamponu. Ponadto zaleca się aplikowanie produktów dedykowanych do włosów w kolorze chłodnego blondu. Warto również rozważyć zabiegi odżywiające strukturę kosmyków w postaci olejowania, nakładania serum bądź odżywek bez spłukiwania. Takie kosmetyki pozwalają stworzyć warstwę ochronną, która chroni pasma przed wysuszaniem i promieniowaniem UV. Należy również pamiętać o regularnym odświeżaniu koloryzacji, czyli farbowaniu odrostów i tonowaniu co dwa lub trzy miesiące.

Opracowanie:
Tarnów, Bernardyńska 6
tel. 575 511 900
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz