Materiał Partnera

Kolor makijażu permanentnego brwi

Kolor makijażu permanentnego brwi

Aby dobrze wykonać makijaż permanentny konieczne jest bardzo staranne dobranie koloru. Wbrew pozorom decyzja o zastosowaniu koloru, który będzie najlepszy dla konkretnej kobiety, nie jest prostym zadaniem. Kolor makijażu ma kluczowe znaczenie dla efektu końcowego. Co istotne będzie on różnił się w przypadku brunetek, blondynek czy szatynek. Omówimy dzisiaj szczegółowo kwestię doboru koloru makijażu permanentnego.

Zbyt duża intensywność

Przeciwnicy makijażu permanentnego podkreślają, że jego największym mankamentem jest brak naturalności. Podkreślają oni, że często można spotkać się z wręcz karykaturalnym wyglądem takiego makijażu. Nie jest to jednak spowodowane samą techniką, a przede wszystkim brakiem umiejętności linergistki.

Zasada oceny makijażu permanentnego brwi jest bardzo prosta. Jeżeli jesteśmy w stanie stwierdzić, że kobieta ma „zrobione” brwi, to znaczy, że jakość jego wykonania jest niska. Prawidłowo wykonany makijaż permanentny jest w zasadzie nie do poznania na pierwszy rzut oka. Jego zadaniem jest podkreślenie urody i redukcja mankamentów w wyglądzie. Nigdy jednak nie powinien tego wyglądu przerysować.

Naturalność przede wszystkim

Warto pamiętać, że naturalny kolor brwi powinien być zgodny z kolorem włosów, odcieniem skóry, a nawet kolorem tęczówki oczu. Kolor ten może być z zakresu barw ciepłych lub zimnych. Największe różnice w zakresie kolorystyki włosów, brwi oraz rzęs możemy zaobserwować u blondynek. Przykładowo mogą mieć one włosy w kolorze jasny blond, a ich brwi mogą mieć kolor brązowy. Dużo mniejsze dysproporcje kolorystyczne można zaobserwować u szatynek. Najmniejsze, jak łatwo się domyślić, u brunetek. Wyraźna zmiana kształtu lub koloru brwi może przynieść odwrotny efekt. Niestety wiele kobiet wykonując makijaż permanentny usiłuje jeszcze mocniej podkreślić ich kolor oraz kształt. W konsekwencji osiągają zupełnie odwrotny efekt.

Zasady doboru kolorów

Podejmując decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego przede wszystkim należy zdać się na wiedzę i doświadczenie linergistki. Specjalistki w tej dziedzinie świetnie znają zasady teorii barw i będą w stanie dobrać kolor barwnika do karnacji skóry Klientki. Ponadto bez trudu ocenią jak kolor brwi zmieni się w wyniku procesu naturalnego odbarwienia, który pojawia się w przeciągu 2 tygodni po zabiegu. Jak widać wybór koloru jest wypadkową wielu czynników.

Po raz kolejny musimy zauważyć, że dosyć dużą swobodę w zakresie wyboru koloru brwi mają blondynki. W ich przypadku należy jedynie wybierać kolor brwi zgodny z włosami (ciepły lub zimny). Poza tym nie ma specjalnych ograniczeń. Dla blondynek szczególnie polecane są kolory z palety szarości oraz grafit, złoto, blond, jasny i ciemny brąz. Zgodnie z zasadami należy wybrać kolor o 2-3 tony ciemniejszy od naturalnego.

Chwili zastanowienia wymaga również dobór konkretnej metody wykonania makijażu. W przypadku blondynek optymalnym rozwiązaniem będzie metoda włoskowa lub brwi ombre. Głównie ze względu na delikatną strukturę włosa.

Jeśli chodzi o brunetki, to linergistki unikają kolorów ciemniejszych od naturalnego odcienia włosów. Idealnym rozwiązaniem będzie wybór koloru o kilka tonów jaśniejszego. Dzięki temu można podkreślić rysy twarzy oraz uniknąć efektu sztuczności. W przypadku brunetek możliwości wyboru jest całkiem sporo. Dla przykładu możemy wymienić czekoladę, mahoń, ciemny brąz, orzech włoski, kasztan lub ciemny miód. Na pewno należy wystrzegać się koloru czarnego. Naturalne włosy nigdy nie są idealnie czarne, a co najważniejsze czarny ma tendencję do wybarwiania się na kolor niebieski.

W przypadku szatynek wskazany jest również wybór koloru jaśniejszego od naturalnej barwy włosów. Podczas podejmowania decyzji koniecznie trzeba uwzględnić także rodzaj karnacji. Idealnym wyborem mogą okazać się kolory z zakresu brązów, orzecha oraz czekolady. Szatynki również powinny unikać czarnego koloru.

Jak pokazują powyższe przykłady prawidłowy wybór koloru w makijażu permanentnym brwi nie jest prostym zadaniem. Dlatego w tym przypadku warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia studia kosmetycznego LaPerla z Bielska Białej. Profesjonalna linergistka bez trudu zaproponuje rozwiązania, które w naturalny sposób podkreślą urodę.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz