Materiał Partnera

Kochasz zwierzęta? Kurs groomingu to coś dla Ciebie!

Kochasz zwierzęta? Kurs groomingu to coś dla Ciebie!

W pracy spędzamy ogromną część życia. Dlatego tak ważne jest, żeby w miarę możliwości wykonywać zawód, który nie kojarzy się nam tylko z przykrym obowiązkiem i nie powoduje codziennej frustracji. Warto zastanowić się, co tak naprawdę sprawia nam przyjemność i postarać się przekuć swoją pasję w dochodowy biznes, dzięki czemu będziemy w końcu pracować z przyjemnością.

Uwielbiasz zwierzęta i czujesz się w ich towarzystwie jak ryba w wodzie? Potrafisz odnaleźć wspólny język z każdym psem? Jeżeli szukasz pomysłu na siebie i chcesz w życiu robić coś, co będzie źródłem przyjemności, satysfakcji i pozwoli Ci zarabiać pieniądze, zapisz się na kurs groomingu!

Kim jest groomer?

Groomer to fryzjer dla zwierząt. Dba o sierść zarówno psów, jak i kotów. Zajmuje się strzyżeniem, pielęgnacją i przygotowuje czworonogi do wystaw. Coraz więcej osób korzysta z usług zawodowych groomerów, których oferta nieustannie się powiększa. Niektórzy fachowcy oferują także kąpiele przy użyciu specjalistycznych specyfików, mycie zębów, obcinanie pazurów, czyszczenie uszu, a nawet relaksacyjne masaże dla zwierząt. Właściciele chcą, żeby ich pupile prezentowały się schludnie i atrakcyjnie, stąd coraz większa popularność psich fryzjerów. Osoba wykonująca ten zawód może otworzyć własny salon dla zwierząt, pracować w gabinecie weterynaryjnym lub oferować klientom usługi domowe.

Jak zostać groomerem?

Żeby zacząć pracować jako groomer trzeba przejść przez odpowiednie szkolenie. Warto zapisać się na kurs groomingu prowadzony przez osobę z bogatym doświadczeniem i własnym salonem. Tego typu szkolenie oferuje Akademia Groomingu we Włocławku.  Podczas trwania kursu uczestnicy poznają tajniki strzyżenia i pielęgnacji oraz uczą się właściwego podejścia do zwierząt. Groomer musi wiedzieć, jak zapanować nad każdym psem oraz kotem, niezależnie od ich nastawienia do zabiegów. Podczas szkolenia kursanci mają szansę poznać także kosmetyki dostępne na rynku oraz narzędzia, które są niezbędne przy pracy.  Zajęcia powinny skupiać się na przekazywaniu wiedzy nie tylko teoretycznej, ale także praktycznej.

Czy sprawdzisz się jako groomer?

To z pewnością odpowiedni zawód dla osób, które kochają zwierzęta i wiedzą, jak się z nimi porozumieć. Właściwe podejście to podstawa! Sprawdzą się osoby cierpliwe i opanowane, które miały doświadczenie w pracy z czworonogami lub mają zwierzęta w domu. Ważne są także zdolności manualne i poczucie estetyki, ponieważ każdy klient chce, żeby jego pupil wyglądał jak najlepiej! Jeżeli spełniasz powyższe cechy kurs groomingu na pewno sprawi Ci wiele przyjemności i spowoduje, że zyskasz pracę, którą pokochasz.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz