Materiał Partnera

Kluczowe znaczenie roli nauczyciela w zdobywaniu życiowych umiejętności

Kluczowe znaczenie roli nauczyciela w zdobywaniu życiowych umiejętności

Potrzeba posiadania osobistego mentora jest zauważalna nie tylko w przez uczniów w czasach szkolnych. Wiele dziedzin życia sprawia, że pojawia się duża chęć i wynikająca z niej konieczność zdobycia wiedzy od starszych, bardziej doświadczonych w danej dziedzinie ekspertów i specjalistów. Jak duże znaczenie ma odpowiednie podejście do nauczania oraz prawidłowa postawa mentora i nauczyciela, widoczne jest często dopiero po upływie wielu miesięcy, czy nawet lat. Kluczowe jest, zatem zwrócenie uwagi na poprawne przekazywanie wiedzy.

Czy kompetencje są zawsze na pierwszym miejscu?

Nie ulega wątpliwościom fakt, że do przekazania konkretnej wiedzy na zadany temat niezbędna jest potrzebna, często bardzo obszerna wiedza. Czy jednak to poziom posiadanych kompetencji jest najważniejszy w nauczaniu innych? W parze z odpowiednią wiedzą powinno iść prawidłowe podejście nauczyciela zarówno do samego sposobu nauczania, jak i do osoby, której tę wiedzę ma on przekazać. Dobrze wiedzą o tym eksperci z Ośrodka Szkolenia Kierowców Elka w Płocku. Szkoła działa od 2001 roku i na przestrzeni lat zdobyła niezbędne doświadczenie potrzebne w nauce jazdy. Szkolenie przyszłych kierowców okazuje się bowiem nie lada wyzwaniem. Na szkoleniowcach spoczywa duża odpowiedzialność wymagająca szczególnego podejścia i odpowiedniej wiedzy.

Teoretyczna wiedza, czy praktyczne umiejętności

Nauczyciel jakim jest instruktor jazdy musi odznaczać się nie tylko dużą wiedzą z zakresu wszelkich działań dotyczących nauki jazdy, ale musi wykazywać również odpowiednie cechy behawioralne, pozwalające mu na prawidłowe przekazanie umiejętności, zachowanie cierpliwości oraz zaprezentowanie prawidłowej postawy przyszłego kierowcy, na którego czyha wiele zasadzek, z którymi będzie musiał radzić sobie każdego dnia w ruchu drogowym. W tym wypadku od mentora oczekuje się poza nauką praktycznych i teoretycznych umiejętności z zakresu działań w ruchu drogowym, również nauki prawidłowej postawy młodego kierowcy. Specjaliści z Ośrodka Szkoleniowego Elka, szkolący uczestników kursu na kierowców różnych kategorii wiedzą, co jest podstawą podczas nauki i przekazywania swojej wiedzy. Cierpliwość, która pozwala im na odpowiednie przekazanie wiedzy dalej, jest przy okazji idealnym czynnikiem szkoleniowym, z którego czerpią przyszli kierowcy. Ponieważ to właśnie cierpliwość i opanowanie jest koniecznie potrzebne do rozpoczęcia uczestnictwa w ruchu drogowym młodego kursanta. Odpowiednie zachowanie na drodze wypracowane właśnie dzięki cierpliwości, połączone z prawidłowo zdobytymi umiejętnościami praktycznymi, przynosi właściwe działania.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz