Materiał Partnera

Klocki LEGO jako pomysł na prezent dla chłopca i dziewczynki

Klocki LEGO jako pomysł na prezent dla chłopca i dziewczynki
Święta Bożego Narodzenia, Dzień Dziecka oraz urodziny chłopca lub dziewczynki są zawsze dużym wyzwaniem dla rodziny w kontekście wyboru prezentu. Zdarza się, że dzieci same komunikują, co danego dnia chciałyby otrzymać. Co jednak, jeżeli pomysły się kończą? Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest zakup klocków LEGO – nieśmiertelnych duńskich zabawek, uwielbianych przez kilka pokoleń. O tym, dlaczego są one dobrym pomysłem na prezent dla chłopca i dziewczynki, przeczytacie w naszym artykule.

Klocki LEGO uniwersalnym prezentem

Każdy uroczysty dzień, związany z obdarowywaniem najbliższych prezentami, przynosi duże emocje. Najwięcej jest ich podczas Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ jest to okres, kiedy wszyscy szturmują sklepy w poszukiwaniu odpowiednich upominków. Na szczęście istnieją również sklepy internetowe, takie jak Kraina Zabawy, w których spokojnie można przejrzeć szeroką ofertę, nie wychodząc z domu. Obejmuje ona również produkty z kategorii klocków LEGO, które są idealnym pomysłem na prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Zabawa klockami jest kreatywna i bardzo rozwijająca, a dodatkową zaletą jest fakt, że może dołączyć do niej cała rodzina – któż bowiem nie bawił się LEGO w ukryciu przed dziećmi?

LEGO dla chłopców...

Chłopcy mogą być szczególnie zainteresowani serią LEGO Technic, z której klocki są od lat bardzo chętnie wybieraną opcją na prezent dla trochę starszych dzieci – od kilku do nawet 16 lat. Seria Technic pozwala na konstruowanie rożnego rodzaju realistycznych pojazdów, takich jak: samochody, dźwigi, wózki widłowe, ładowarki, holowniki czy spycharki. Każdy z nich jest dopracowany bardzo szczegółowo, dzięki czemu zabawa tego typu konstrukcjami sprawia naprawdę dużo radości, nie tylko dzieciom.

Firma LEGO przy tworzeniu nowych produktów bardzo często inspiruje się motywami znanymi z filmów, gier czy bajek. Jednym z nich są „Gwiezdne wojny”, których bohaterowie, a także znane pojazdy, zostały zaadaptowane na potrzeby stworzenia konstrukcji z klocków, którymi także – oprócz dzieci – może bawić się cała rodzina. LEGO Star Wars to słynne postaci (Anakin, Luke, Han Solo, Chewbacca, Yoda), powietrzne myśliwce, a także inne obiekty znane z poszczególnych części (Sala Tronowa Snoke’a, Komora medyczna na Hoth czy Chatka Yody), dzięki którym dzieci będą mogły odtworzyć ulubione momenty „Gwiezdnych Wojen”.

...i dziewczynek

Dla dziewczynek LEGO również przygotowało ciekawe zestawy. Seria LEGO Friends zaprasza do miasta Heartlake, zamieszkiwanego przez pięć dzielnych dziewczynek, które choć różnią się od siebie osobowościami, za cel obrały sobie zmianę świata na lepsze. Każdy, kto dołączy do zabawy i użyje swojej wyobraźni, także będzie mieć wpływ na losy miasta Heartlake. Dzięki dużemu wyborowi zestawów LEGO Friends dziewczynki mają okazję zarówno budować domy, place zabaw oraz hotele, jak i organizować np. wyścigi go-kartowe lub loty samolotem, a także rozbudowywać kurort w miasteczku.

Innym ciekawym pomysłem na prezent dla dziewczynek są zestawy klocków LEGO z serii Disney. Znane i lubiane postaci mogą zagościć w pokoju naszych pociech i towarzyszyć im w kreatywnej zabawie. W zestawach można znaleźć m.in. wymarzony zamek Kopciuszka, magiczny lodowy pałac Elzy, uroczystą łódź Ariel czy karawanę podróżną Roszpunki.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz