Materiał Partnera

Klimatyzacja w firmie – poznaj różne rozwiązania

Klimatyzacja w firmie – poznaj różne rozwiązania

W każdym nowoczesnym biurze musi być klimatyzacja – bez tego trudno wyobrazić sobie pracę w upalne dni. Możliwości klimatyzowania pomieszczeń jest kilka. Warto poznać różne rozwiązania pozwalające na chłodzenie powietrza w biurze, by móc wybrać te najlepsze. Oto kilka propozycji klimatyzacji w biurze, które charakteryzują się wysoką funkcjonalnością.

Klimatyzatory ścienne

To bardzo popularne rozwiązanie, które możemy spotkać w wielu biurach. Wybór klimatyzatorów ściennych jest dość duży. Warto wybierać urządzenia sprawdzonych, doświadczonych firm, by mieć pewność, że nasz klimatyzator nie jest wadliwy. Pamiętajmy jednak, że czasem lepiej kupić nowy klimatyzator gorszej firmy, niż starszy model premium. Parametry, które powinniśmy brać pod uwagę, to przede wszystkim klasa energetyczna, prędkość wentylatora oraz dostępne funkcje – dobrze, jeśli klimatyzator posiada funkcję grzania, która przyda się w pierwsze chłodne dni. Dodatkowym atutem takiego klimatyzatora może być na przykład wbudowany moduł wi-fi, dzięki któremu można sterować klimatyzacją przy pomocy smartfonu lub komputera. Duży wybór klimatyzatorów znajdziemy w ofercie firmy Klimainstal. To przedsiębiorstwo z ogromnym doświadczeniem w branży klimatyzacji, oferujące klimatyzatory zarówno do domu, do biura, jak i do zakładów przemysłowych.

Klimatyzatory kanałowe

Ciche, estetyczne, skuteczne – takie są klimatyzatory kanałowe. Używa się ich nie tylko w biurowcach, ale także w pokojach hotelowych oraz wszędzie tam, gdzie zależy nam na zapewnieniu  pełnego komfortu. Przy takim klimatyzatorze widoczne są jedynie kratki wlotu i wylotu powietrza. To rozwiązanie, które sprawdza się przy wielu pomieszczeniach. Instalacja może być rozbudowywana i rozgałęziana na więcej pomieszczeń. Takie klimatyzatory są montowane na przykład w galeriach handlowych. To jednak dość drogie rozwiązanie – nie wszędzie opłaca się w nie inwestować.

Klimatyzatory kasetonowe

To rozwiązanie stosowane głównie w dużych biurowcach. Klimatyzatory tego typu pozwalają na łączenie ze sobą kilku urządzeń, dlatego sprawdzają się w przestrzeniach w których przebywa bardzo dużo osób jednocześnie. Takie klimatyzatory montowane są zwykle na sufitach. Nie zajmują miejsca w biurze i nie rzucają się w oczy. Są niezwykle funkcjonalne, bezpieczne, pozwalają na komfortową i wygodną pracę, nawet w największe upały, bo schłodzone powietrze jest równomiernie rozprowadzane po biurze. Polecane zwłaszcza w open space'ach i przestrzeniach o dużym metrażu.

Opracowanie:
Sosnowiec, Mierosławskiego 3
tel. 32 263 72 02
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz