Artykuł sponsorowany

Klimatyzacja w domu alergika – obalamy mity

Klimatyzacja w domu alergika – obalamy mity

Chociaż większość osób uwielbia lato za piękną, słoneczną pogodę i długie, ciepłe dni, czasami jest to jednocześnie wadą. Ponad trzydziestostopniowe upały sprawiają, że jesteśmy zmęczeni, pozbawieni energii, a w nocy nie możemy spać. W takiej sytuacji, szczególnie w ciągu dnia, gdy powietrze jest gorące, otworzenie okna nie przynosi ulgi. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na klimatyzację. Ale czy to równie dobre rozwiązanie dla alergików?

Klimatyzacja a alergia

Różnego rodzaju alergie to przypadłość, na którą cierpi znaczna część społeczeństwa. Jedni odczuwają jej objawy intensywniej, inni znacznie lżej. Jednak niezależnie od tego, podstawową zasadą minimalizowania uciążliwych symptomów, jest unikanie alergenów. Dlatego też wiosną i latem, gdy nadchodzi czas pylenia roślin, alergicy nie mogą pozwolić sobie na regularne wietrzenie domu. Skoro więc wietrzenie jest niemożliwe, naturalnie tym praktyczniejszy wydaje się montaż klimatyzatora. Niestety utarło się przekonanie, że klimatyzacja rozsiewa w powietrzu alergeny, drobnoustroje, czy też grzyby, a więc ma negatywny wpływ na alergików. Ale nic bardziej mylnego! Odpowiednio dobrana i zadbana klimatyzacja może być wręcz formą profilaktyki.

Jaki klimatyzator wybrać?

Działanie klimatyzacji jest bardzo proste, pobiera ona powietrze z pomieszczenia, a następnie ochładza je i rozprowadza po wnętrzu. Podczas tego procesu powietrze przechodzi przez specjalne filtry, które je oczyszczają oraz nawilżają. Właśnie dlatego wybranie odpowiedniego modelu klimatyzatora oraz filtru, może sprawić, że powietrze będzie niemal sterylnie czyste, a tym samym pozbawione wszelkich alergenów. A więc jaką klimatyzację wybrać? W tej kwestii warto zdać się na profesjonalistów, którzy najlepiej znają wszelkie systemy i ich specyfikę. Fachowcy z firmy Ko-Mat Mateusz Kozłowski działającej na terenie województwa mazowieckiego, nie tylko pomogą dobrać odpowiednie urządzenie, ale też wykonają montaż i gdy będzie to konieczne serwis.

Odpowiednia konserwacja ma znaczenie

Jest to kwestia zdecydowanie kluczowa dla każdego alergika, który chce posiadać w swoim domu lub mieszkaniu klimatyzację. Aby uniknąć rozwoju grzybów i pleśni wewnątrz urządzenia, konieczna jest jego regularna konserwacja. Najlepiej co około 2 tygodnie wymieniać filtry odpowiedzialne za filtrowanie powietrza i zatrzymywanie uciążliwych alergenów. Natomiast 2-3 razy w roku konieczne jest oczyszczenie jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej i przewodów. Warto przede wszystkim przeprowadzić odgrzybianie, wymienić środek chłodniczy, a także skontrolować występowanie ewentualnych nieszczelności.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz