Materiał Partnera

Klatka dla chomika z atrakcjami to świetny pomysł!

Klatka dla chomika z atrakcjami to świetny pomysł!

Zwierzęta są miłymi towarzyszami człowieka od zarania dziejów. Dają poczucie spokoju, relaksują i są wdzięczne. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na psa albo kota, których szczególnie pragną dzieci. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest kupienie małego chomika. Obserwowanie tego śmiesznego zwierzątka o miłym futerku, jak np. myje pyszczek albo z zapałem zbiera zapasy, daje wiele satysfakcji.

Gdzie umieścić chomika?

Istnieją dwa najpopularniejsze rozwiązania – domem chomika może być klatka lub szklane terrarium. Zalecana jest klatka, ponieważ jest przewiewniejsza, a w terrarium łatwiej także o nieprzyjemny zapach! Wybieramy dość dużą, dwupiętrową klatkę, gdyż chomik potrzebuje sobie trochę pobiegać, na malutkiej przestrzeni czułby się nieszczęśliwy. Trzeba wybrać także sprawdzoną, szczelną klatkę, z której chomik się nie wydostanie, w przeciwnym razie rozpocznie nocne wędrówki po całym mieszkaniu, a wtedy niełatwo go złapać. Postaraj się, aby teren życia chomika był jak najbardziej ciekawy, niech w klatce znajdą się kryjówki, kołowrotek, tunele i dodatkowe zabawki, możliwości jest wiele. Wnętrze klatki wysypujemy trocinami, które wymieniamy co najmniej raz w tygodniu.

Co je chomik?

Chomik ma stale rosnące zęby, które musi ścierać. Najlepszym pokarmem są dla niego ziarna zbóż, pestki i orzechy. Można kupować gotową, pełnowartościową karmę dla chomika w sklepie zoologicznym lub internetowym i uzupełniać ją o świeże warzywa i owoce, takie jak kawałki marchewki, kalafiora, ogórka, kapusty, jabłka, brzoskwini. Raz w tygodniu można podawać kawałek jajka lub gotowanego drobiu. Chomiki w większości czerpią wodę z pokarmu, ale dla pewności należy im zostawiać zawsze trochę świeżej wody w specjalnym spodeczku lub poidełku. Nie podajemy chomikom słodyczy!

Clarias. N. Wasiura to firma, w której kupisz wszystko dla chomika i innych zwierząt.  Znajdziesz tu znakomitej jakości karmy, rozmaite klatki i różnorodne akcesoria – wybór jest ogromny

Zaprzyjaźniamy się ze zwierzakiem!

Mały, młody chomik na początku może być trochę dziki, ucieka i będzie próbował gryźć, ale z czasem oswoi się i będzie można go brać na ręce. Można głaskać zwierzątko i dawać mu kawałki marchewki. Dobrym sposobem na kontakt z chomikiem jest zwabienie go np. kawałkiem smakowitego żółtego sera, zwierzątko się wtedy bardzo ożywia. Chomiki trochę hałasują w nocy, biegają, gryzą klatkę i chcą się z niej za wszelką cenę wydostać. Jeśli nam to przeszkadza, trzeba umieścić klatkę dla chomika w pomieszczeniu, gdzie nikt w nocy nie śpi.

Opracowanie:
Warszawa, Osowska 84B
tel. 517 303 071
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz