Artykuł sponsorowany

Klasyfikacja prac ziemnych

Klasyfikacja prac ziemnych

Prace ziemne to nieodłączny element każdej inwestycji budowlanej. W przeciwnym razie niemożliwe byłoby bowiem przygotowanie podłoża pod budowę we właściwy sposób, zgodnie z dokumentacją projektową i najważniejszymi założeniami. Dowiedz się, czym dokładnie są roboty ziemne, jak można je sklasyfikować i w jakich sytuacjach należy zlecić ich wykonanie profesjonalnej firmie.

Roboty ziemne – Podstawowe informacje

Prace ziemne wykonane z pomocą profesjonalnej firmy, jak np. Transdźwig Marcin Sasin, która dysponuje odpowiednim sprzętem, pozwalają urobić różne rodzaje gruntu. Tego typu roboty wykonuje się przy udziale zaawansowanych maszyn, jak koparki, ładowarki, spycharki, równiarki, walce czy ubijarki. W wymagających warunkach konieczne jest także zastosowanie aktywnych układów urabiania, z udziałem dodatkowych czynników wspomagających w postaci sprzężonego gazu lub prądu elektrycznego. Prace ziemne są wykonywane w przypadku niemal każdej budowy, nie tylko do wyrównania terenu, ale także w przypadku realizacji instalacji podziemnych, wykopania fundamentów czy wykonania podbudowy pod infrastrukturę. Większość przedsiębiorstw realizujących zamówienia na prace ziemne, oferuje także usługi dźwigowe, rozbiórkowe oraz obejmujące sprzedaż kruszyw, co składa się na kompleksową realizację.

Klasyfikacja prac ziemnych

Prace ziemne można podzielić na trzy podstawowe typy. Pierwszy z nich obejmuje prace porządkowe, których zadaniem jest przygotowanie terenu pod inwestycję. Wówczas specjalistyczna firma zajmuje się usunięciem roślinności i odprowadzeniem wód opadowych. Drugi typ obejmuje prace podstawowe, niezbędne do rozpoczęcia inwestycji. Można do nich zaliczyć niwelację terenu, wykopy oraz wykonywanie nasypów i zasypek. Trzeci typ to z kolei roboty wykończeniowe. Obejmują one wyrównywanie i zagęszczanie skarp oraz kształtowanie małej architektury. Koszt każdej z tych usług zawsze ustalany jest indywidualnie z każdym inwestorem, w zależności od stopnia skomplikowania zlecenia i rodzaju gruntu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz