Materiał Partnera

Klasyczny balejaż. Co należy o nim wiedzieć?

Klasyczny balejaż. Co należy o nim wiedzieć?

Nie ulega wątpliwości, że balejaż stanowi niezwykle ciekawe rozwiązanie dla wszystkich pań, które chcą odmienić swoją fryzurę. Nazwa techniki wywodzi się z języka francuskiego i oznacza dosłownie ,,zamiatać’’. Ma to bezpośredni związek z ruchami, jakie przy użyciu pędzelka wykonują fryzjerzy przy nakładaniu farby na pojedyncze pasemka. Dzisiejsze metody balejażu pozwalają uzyskać naturalny efekt słonecznych refleksów, dzięki czemu do lamusa przeszły fryzury, którym delikatnie mówiąc, daleko było od subtelności.

Istota balejażu

Osobom niezaznajomionym z tematem ciężko jest odróżnić balejaż od tradycyjnych pasemek. Różnica, jak to często bywa w fachu fryzjerskim, tkwi w detalach. W pierwszym przypadku poddaje się koloryzacji cienkie pasma włosów, opierając się o coraz to jaśniejsze odcienie koloru bazowego. Z tego też powodu, balejaż wymaga odpowiedniego doświadczenia w dobieraniu barw, a także dużej zręczności przy nakładaniu farby. Jeśli chodzi o tradycyjne pasemka, można śmiało pokusić się o dowolność kolorów, dzięki czemu uzyskujemy znacznie wyraźniejsze akcenty. Nie sposób też ominąć faktu, że tego typu farbowanie prowadzi się głównie od nasady głowy, zaś prace nad balejażem są zwykle inicjowane od połowy długości włosów.

Chociaż nie istnieją ograniczenia dla stosowania balejażu, ze względu na efekt wizualnego odmłodzenia, szczególnie poleca się go nieco bardziej dojrzałym paniom. Warto również podkreślić, że technika sprawdza się zarówno przy długich, jak i krótszych włosach, optycznie zwiększając ich objętość. Rzecz jasna damy z bujniejszą fryzurą będą musiały nieco głębiej sięgnąć do portfela, chcąc cieszyć się interesującym wyglądem.

Nie da się ukryć, że dobranie właściwej palety barw nie należy do łatwych zadań. W tej kwestii warto zaufać fryzjerowi, który uwzględni nie tylko naturalny kolor włosów, ale też karnację czy oprawę oczu. Mieszkankom Wyszkowa i okolic szczególnie polecamy skorzystanie z usług Salonu Fryzjerskiego Elżbieta. Satysfakcja gwarantowana!

Błędy przy balejażu

Wykonanie balejażu przynosi paniom liczne korzyści. Ukazanie kontrastów znacząco rozświetla twarz, a włosy zdają się być uniesione od nasady. Próby odświeżenia wizerunku spełzną jednak na niczym, jeśli balejaż zapragniemy wykonać samodzielne. Bez wprawy, wyczucia i znajomości technik fryzjerskich panie ryzykują utraceniem bazowego, zazwyczaj naturalnego koloru włosów.

Do częstych błędów należy poddanie się strzyżeniu w krótkim czasie po tego typu koloryzacji. Warto mieć na uwadze, aby ścinać włosy zawsze przed balejażem, co zapobiegnie nakładaniu farby na zniszczone końcówki. Nie ma też co przesadzać z samą częstotliwością balejaży. Nie od dziś bowiem wiadomo, że wykonywana raz po raz koloryzacja prowadzi do osłabienia włosów, pozbawiając ich blasku oraz giętkości. Panie nie mogą również zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji, stosując odżywki i szampony nawilżające.

Opracowanie:
Wyszków, Przemysłowa 24
tel. 781 269 686
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz