Artykuł sponsorowany

Klasycznie piękno i trwałość blatów kuchennych z Dektonu

Klasycznie piękno i trwałość blatów kuchennych z Dektonu

Jeśli chce się stworzyć klasyczny wystrój kuchni z ponadczasową elegancją, warto zamontować blaty z Dektonu. Ten niezwykły komponent jest stworzony dla tych, którzy przywiązują uwagę zarówno do wysokiej estetyki, jak i praktyczności. Dekton może przypominać marmur, ale w przeciwieństwie do niego jest niezniszczalny i nie odbarwia się, dlatego jest to wybór dla wymagających klientów.

Dekton ponadczasowe piękno i niezwykła trwałość w jednym


Podczas poszukiwań idealnego materiału na blat kuchenny, można natknąć się na Dekton. Ten surowiec powstaje z połączenia surowca porcelanowego, szklanego oraz kwarcowego, co w efekcie daje bardzo niską porowatość powierzchni i najwyższe parametry pośród dostępnych blatów. Podczas testów nie da się go uszkodzić ani uderzeniem, ani zarysowaniem ostrym narzędziem. Jest tak wytrzymały, że stosuje się go nawet na fasady budynków, a w kuchni jako blat roboczy jest niezniszczalny. Wykonanie aranżacji kuchennej z jego udziałem opiera się na projekcie, który zrealizuje wyspecjalizowany warsztat kamieniarki, który umie pracować z tym surowcem np. firma Komines. Wysokie walory estetyczne Dektonu sprawiają, że jest chętnie wybierany, mimo wyższej ceny. Posiada wiele wariantów kolorystycznych oraz tekstur. Jest też odporny na promieniowanie UV, co umożliwia wykorzystanie go w kuchniach zewnętrznych.

Co sprawia, że Dekton wyróżnia się wśród materiałów na blat?


Blaty z Dektonu nadają wnętrzu luksusowego wyglądu. Jednocześnie jest to wybór dla osób, dla których trwałość musi być najwyższej klasy, bo ten materiał powstał z myślą o długotrwałym użytkowaniu. Jasne odmiany Dektonu wyglądem przypominają marmur, ale w przeciwieństwie do niego, nie jest chłonny, więc nie pozostaną na nim plamy i odbarwienia. Piękny połysk i elegancja to kolejne zalety. Ma on grubszą powłokę od spieków kwarcowych, co ułatwia ładne wykończenie brzegów. Taki blat można wykorzystać w kuchni zarówno jako przestrzeń robocza, jak i powierzchnie stołu i stolików kawowych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz