Artykuł sponsorowany

Kinezyterapia zamiast siłowni – skorzystaj z oferty Sonatio!

Kinezyterapia zamiast siłowni – skorzystaj z oferty Sonatio!
Lekarz zalecił ci większą dawkę ruchu? Siłownia nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem! Czasami ćwiczenia we własnym zakresie mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. O wiele więcej korzyści przyniesie profesjonalna kinezyterapia. Na czym polega kinezyterapia i dlaczego warto spróbować? W jakich sytuacjach jest ona szczególnie zalecana? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz poniżej!

Na czym polega?

Kinezy terapia to, innymi słowy, lecznicza gimnastyka. Jest ona jedną z dziedzin fizjoterapii, dlatego też znajdziesz ją w ofercie centrum rehabilitacji Sonatio. Kinezyterapia może mieć działanie ogólne, prozdrowotne dla całego organizmu lub miejscowe. Wśród najważniejszych elementów można wymienić:

  • ćwiczenia bierne bez czynnego udziału pacjenta, niekiedy z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń,
  • ćwiczenia izometryczne polegające na napinaniu mięśni,
  • ćwiczenia wspomagające, kiedy zdrowe kończyny wspomagają pracę osłabionych mięśni,
  • ćwiczenia odciążające, kiedy terapeuta pomaga odciążyć osłabione mięśnie ćwiczonego odcinka.

Oczywiście to tylko niektóre z ćwiczeń, w praktyce są one zawsze dostosowywane do stanu zdrowia i potrzeb pacjenta. Warto umówić się na wizytę, aby zobaczyć, jak dobrze kinezyterapia wpływa na cały organizm.

Dlaczego warto?

Indywidualne ustalanie ćwiczeń sprawia, że nie stanowią one zagrożenia dla zdrowia osoby ćwiczącej. Dlaczego jest to lepsze rozwiązanie niż siłownia lub zdrowotna gimnastyka wraz z filmikami w sieci? Przede wszystkim ćwiczenia odbywają się pod okiem specjalistów, dlatego zawsze będą wykonywane we właściwy sposób. Nie da się ukryć,  że wielu trenerów sportowych nie zna się na fizjoterapii, a mimo wszystko oferują oni kinezyterapię. Jeśli chcesz spróbować, zawsze korzystaj z usług profesjonalnych klinik lub centrum rehabilitacji. Nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia mogą pogorszyć stan układu ruchu i spowodować wiele schorzeń, również u osób zdrowych.

Kiedy jest szczególnie zalecana?

Kinezyterapia jest szczególnie wskazana w schorzeniach, takich jak przewlekłe bóle kręgosłupa oraz po udarach mózgu, zawałach serca, zabiegach operacyjnych i urazach ortopedycznych. Oczywiście kinezyterapii mogą spróbować również osoby w pełni zdrowe, które chciałyby w bezpieczny sposób wzmocnić swoje mięśnie bez obciążania stawów. Kinezyterapia w połączeniu z ćwiczeniami oddechowymi będzie również doskonałą alternatywą dla jogi. Joga stała się w ostatnich latach szczególnie popularna, a do fizjoterapeutów trafia wiele osób, które ćwicząc jogę na własną rękę, nabawiły się wielu urazów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz