Materiał Partnera

Kim jest waper? Kilka słów o e-palaczach

Kim jest waper? Kilka słów o e-palaczach

W ostatnich latach bardzo szybko rozwinął się rynek związany z e-papierosami. Wzrost popularności spowodował również wyodrębnienie się całkiem nowej subkultury. Waper czerpie przyjemność z posiadania oraz użytkowania e-papierosa, który wyróżnia go wśród innych ludzi. Nowoczesne e-papierosy są dużo tańsze w użytkowaniu. Dodatkowo przy ich pomocy można wytworzyć sporych rozmiarów „chmurę”, po której najczęściej można rozpoznać wapera.

Waperzy – kim są członkowie nowej subkultury?

Miano palacza dotyczy głównie osób, które palą tradycyjne papierosy. Osoba taka jest również bardzo często uzależniona od nikotyny. Miano wapera dotyczy natomiast użytkownika e-papierosa. W przeciwieństwie do papierosa, gdzie spalają się liście tytoniu i powstaje dym, e-papieros generuje wyłącznie delikatną chmurę pary. Specjalista z firmy Grupa DYNAMIC SPÓŁKA Z O.O. SP. K. wyjaśnia: Proces spalania, jaki zachodzi w nowoczesnych urządzeniach, nazywany jest wapowaniem oraz vapingiem – stąd też nazwa subkultury. Wapowanie pozwala na praktycznie całkowite wyeliminowanie szkodliwych dla zdrowia substancji, które normalnie pojawiają się podczas palenia tytoniu.

Wapowanie –  dlaczego warto wybrać e-papierosa?

Waperzy korzystający z e-papierosów podkreślają, że użytkowanie nowych urządzeń nie wywiera tak negatywnego wpływu, jak zaciąganie się klasycznym papierosem. Oznacza to, że skutecznie mogą z niego korzystać zarówno osoby, które wcześniej paliły tradycyjne papierosy, jak również Ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z e-papierosami. Co więcej, duży wybór liquidów o różnej zawartości nikotyny umożliwia stopniowe wychodzenie z nałogu palenia. Uzależniona od tytoniu osoba może stopniowo zmieniać liquidy i zmniejszać dawkę nikotyny, aż całkowicie się od niej uwolni.

Na rynku dostępne są różnego rodzaju liquidy do e-papierosów. Jednak najważniejsze w nich jest to, jaki posiadają smak, a jaką ilość nikotyny. Wyróżnia się między innymi płyny:

  • o dużej zawartości nikotyny,
  • o średniej zawartości nikotyny,
  • o niskiej zawartości nikotyny,
  • bez nikotyny.

Kto może zostać waperem?

Każdy, kto korzysta z e-papierosów może być nazwany waperem. Wszystko dlatego, że określenie to pochodzi od procesu, jaki zachodzi w urządzeniu. Wapowanie polega na zamianie cieczy w parę. Kim są zatem waperzy? Przede wszystkim są to osoby, które cenią w e-papierosach możliwość wyboru liquidów o różnym smaku, ale również to, że wapowanie jest dużo mniej szkodliwe niż tradycyjne palenie.

Dużą zaletą wapowania jest również fakt, że pod czas palenia nie wytwarza się dym, a para. Oznacza to, że nie wchłania się ona w skórę, nie powoduje nieprzyjemnego zapachu z ust, jak również nie osadza się na ubraniach. Dzięki temu rozwiązany został problem nieprzyjemnego tytoniowego dymu.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz