Artykuł sponsorowany

Kim jest Rzeczoznawca Majątkowy Paulina Brączkowska?

Kim jest Rzeczoznawca Majątkowy Paulina Brączkowska?

Rzeczoznawca majątkowy jest osobą, która na podstawie specjalnych uprawnień może wycenić wartość nieruchomości. Praca rzeczoznawcy majątkowego związana jest z gospodarką nieruchomościami. Działalność biegłego, m.in. Pauliny Brączkowskiej reguluje Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami. Może wykonywać zawód, po spełnieniu wymaganych przepisami ustawy warunków.

Na czym polega praca rzeczoznawcy majątkowego Pauliny Brączkowskiej?

Rzeczoznawca majątkowy jest to osoba wyceniająca wartość nieruchomości. Biegły musi mieć uprawnienia zawodowe, nabywane po zaliczeniu egzaminu państwowego. Zostaje wówczas wpisany do centralnego rejestru rzeczoznawców majątkowych z nadania Ministra Rozwoju. Ekspert musi mieć wykształcenie wyższe, ukończone studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości, odbytą półroczną praktykę i nie może być niekarany. Rzeczoznawca Majątkowy Wycena Nieruchomości Paulina Brączkowska ma państwowe uprawnienia zawodowe nr 5630 w zakresie szacowania nieruchomości nadane przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Należy do Warszawskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych. Ukończyła kurs specjalistyczny, pt. „Wycena dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności bankowych”, uzyskując certyfikat pozwalający na sporządzanie wycen dla sektora bankowego.

Kiedy korzystamy z usług rzeczoznawcy majątkowego?

Do rzeczoznawcy majątkowego, Wycena Nieruchomości Paulina Brączkowska, zgłaszamy się, kiedy potrzebujemy udokumentowania wartości nieruchomości w celu przedstawienia dokumentu w postępowaniu urzędowym, jak i dla prywatnych celów. Tak więc korzystamy w przypadku: sprzedaży lub zakupu nieruchomości, wynajmu lokalu, oddania nieruchomości w wieczyste użytkowanie, podziału majątku i spadku, zwrotu nieruchomości byłym właścicielom, odwołania od decyzji US przy zawyżonym podatku, wywłaszczenia i czasowego zajęcia nieruchomości, zabezpieczenia kredytu hipotecznego, ustalenia wysokości środków poniesionych na nieruchomości, inwestycji, udziału w spółce, gwarancji zabezpieczenia udziałów, zastawu itp. Rzeczoznawca majątkowy potrafi ze zrozumieniem korzystać z rejestrów i ewidencji prowadzonych przez sądy, a także przez organy administracji publicznej oraz z innych dokumentów, znajdujących się w zasobach instytucji i urzędów, zawierających dane potrzebne przy wycenianiu nieruchomości, jak np.: księgi wieczyste, ewidencja gruntów, plany zagospodarowania przestrzennego i rejestr zabytków. Ekspert za swoją pracę bierze odpowiedzialność.

Jak wybrać rzeczoznawcę majątkowego?

Zanim zdecydujemy się na zlecenie wykonania operatu szacunkowego, rzeczoznawcy majątkowemu, powinniśmy sprawdzić jego wiarygodność. Dane o ekspertach znajdziemy w centralnym rejestrze rzeczoznawców majątkowych na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju. Możemy również zasięgnąć opinii, sprawdzając fora internetowe. Najlepszy jest jednak bezpośredni kontakt ze specjalistą. Rozmowa z pewnością zweryfikuje, czy warto podjąć współpracę. Ekspert powinien okazać się specjalistą w swojej dziedzinie. Paulina Brączkowska zajmująca się wycenami nieruchomości, na swojej stronie internetowej, zamieściła dokumenty uprawniające do wykonywania zawodu. Gwarantuje tym samym profesjonalne wykonanie wyceny nieruchomości, zgodnie z obowiązującym prawem, zasadami etyki zawodowej, przy zachowaniu zasady bezstronności. Informacje pozyskane w procesie wyceny, stanowią tajemnicę zawodową. Ekspert podlega ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej zawodowej, zgodnie z wymogami określonymi w Ustawie o gospodarce nieruchomościami. Wykonuje wyceny dla nieruchomości lokalowych, gruntowych i gruntowych zabudowanych, w ciągu ok. 4 dni roboczych, licząc od dnia wizji lokalnej i otrzymania kompletu dokumentów. W przypadku wyceny nieruchomości komercyjnych czas ten jest uzgadniany indywidualnie w zależności od stopnia złożoności zlecenia.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz