Artykuł sponsorowany

Kim jest lingeristka i jakie uprawnienia powinna posiadać?

Kim jest lingeristka i jakie uprawnienia powinna posiadać?

Makijaż permanentny to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych. Umożliwia trwałe podkreślenie kształtu oczu, brwi i ust, przez co tradycyjny makijaż staje się zbędny lub zabiera znacznie mniej czasu. Na wykonanie makijażu permanentnego decyduje się coraz więcej kobiet w różnym wieku. Popyt na tę usługę wzmaga zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowane lingeristki. Czym zajmuje się lingeristka? Jakie powinna mieć kompetencje?

Kim jest lingeristka?

W uproszczeniu można powiedzieć, że lingeristka to wizażystka specjalizująca się w wykonywaniu makijażu permanentnego. Zabieg ten polega na wprowadzaniu pigmentów pod skórę przy pomocy specjalistycznego urządzenia. Efekty pigmentacji utrzymują się do trzech lat. Dobrze wykonany makijaż permanentny powinien podkreślić naturalną urodę klientki i tuszować niedoskonałości. Dlatego też tak ważne jest, by oddać się w ręce lingeristki posiadającej duże doświadczenie w zawodzie i wyróżniającej się nieprzeciętnym poczuciem estetyki.

Jakie wykształcenie powinna mieć lingeristka?

Specjalistką od makijażu permanentnego może zostać każdy, niezależnie od posiadanego wykształcenia. Nie oznacza to jednak, że praca w tym zawodzie nie wymaga żadnych umiejętności. Wręcz przeciwnie, lingeristki muszą wykazać się znajomością anatomii twarzy, talentem artystycznym i dobrze rozwiniętymi zdolnościami manualnymi i społecznymi. Zanim adeptka sztuki makijażu permanentnego zostanie dopuszczona do pracy z klientkami, powinna przejść szereg szkoleń pod okiem profesjonalistów.

Tego typu szkolenia organizuje Instytut Ka-Derm Academy Centrum Mikropigmentacji i Kosmetologii Estetycznej. Zajęcia odbywają się pod okiem uznanego szkoleniowca -  Kamilli Skrzypczak – która może pochwalić się licznymi sukcesami i wyróżnieniami we wszystkich metodach makijażu permanentnego. Spotkania mają wyjątkowy charakter, ponieważ bierze w nich udział tylko kursantka i szkoleniowiec. Dzięki temu instruktor może poświęcić całą uwagę jednej osobie, co sprzyja przekazywaniu wiedzy i przekłada się na wysoką jakość ćwiczeń praktycznych. Warto przy tym podkreślić, że ćwiczenia praktyczne stanowią większą część bloku szkoleniowego.

Kursantka poznaje tajniki makijażu permanentnego brwi, ust i oczu. Uczy się, jak dobierać linie i kolory pigmentów do kształtu twarzy i urody klientki. Zapoznaje się z zasadami bezpiecznego wykonywania zabiegów oraz może liczyć na fachowe doradztwo w kwestii swojej przyszłości zawodowej. Dowodem ukończenia szkolenia jest certyfikat, który uprawnia kursantkę do pracy w gabinecie kosmetycznym, również za granicą.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz