Materiał Partnera

Kim jest animator zabaw dla dzieci?

Kim jest animator zabaw dla dzieci?

Zawód animatora zabaw dla dzieci staje się zawodem coraz bardziej pożądanym i poszukiwanym. Animatorów często zatrudnia się w hotelach oraz ośrodkach wypoczynkowych, a także podczas festynów oraz imprez plenerowych. Na czym dokładnie polega ten zawód, co trzeba zrobić, by być dobrym animatorem i czy radość z pracy z dziećmi wystarczy?

Animator zabaw dla dzieci powinien nie tylko posiadać określone cechy charakteru, lecz również konkretne predyspozycje. Sprawdź, jakie?

Aktywizacja

Nie należy mylić animatora zabaw dla dzieci z zawodem opiekunki. Zadaniem animatora jest przede wszystkim pobudzanie dzieci do zabawy i aktywności. Powinien potrafić wzbudzić u dziecka zainteresowanie, inspirować je i pomagać w odkrywaniu własnych pasji. Bez problemu wcieli się w postać z bajki, wymyśli nowatorskie konkursy i oryginalne zabawy. Pasja, zaangażowanie oraz szczera radość z zabawy z dziećmi to podstawy pracy każdego animatora.

Dobry animator zabaw dziecięcych będzie także potrafił połączyć zabawę z nauką, odkrywaniem świata i zdobywaniem wiedzy, poprzez gry plenerowe, organizowanie kącików naukowych czy artystycznych.

Profesjonalizm

Chociaż mogłoby się wydawać, że wiele działań, podejmowanych przez animatorów zabaw dziecięcych jest improwizowanych, warto wiedzieć, że dobry animator jest przygotowany do swojej pracy. Podczas krótkiego wywiadu z rodzicami, zapyta, co sprawia dziecku radość, jakie są jego zainteresowania i ulubione bajki. Dopiero na podstawie zebranych informacji opracuje plan zabawy, najlepiej dostosowany do potrzeb dzieci.

Profesjonalizm to także odpowiednie przygotowanie merytoryczne; skończone studia pedagogiczne, psychologiczne lub artystyczne, idące w parze z nieustannym podnoszeniem kwalifikacji podczas różnego rodzaju kursów, a także poszerzaniem swojego doświadczenia. Szukając animatora zabaw dla dzieci z okazji urodzin lub innej, ważnej uroczystości, zwróćmy uwagę na ofertę firmy Wata cukrowa u „PIOTRA”, zajmującej się kompleksową organizacją imprez  dla dzieci. Profesjonalni animatorzy zorganizują pokaz baniek mydlanych lub malowanie buziek i z pewnością zagwarantują udaną zabawę.   

Cechy charakteru

Dobry animator zabaw dla dzieci to także osoba predestynowana do wykonywania tego zawodu z racji swojego charakteru. Taka osoba powinna zatem być kreatywna, otwarta, z poczuciem humoru i dystansem do siebie, cierpliwa i pomysłowa. Aby jednak umieć zapanować nad grupą i zachęcić do określonych działań, animator powinien być stanowczy, asertywny oraz cierpliwy. Równie ważna bowiem co dobry kontakt z dziećmi, jest umiejętność zbudowania sobie u nich autorytetu.    

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz