Artykuł sponsorowany

Kiedy złomowanie samochodu jest najlepszym rozwiązaniem?

Kiedy złomowanie samochodu jest najlepszym rozwiązaniem?

Bardzo często uszkodzenie swojego pojazdu w wyniku wypadku kończy się orzeczeniem szkody całkowitej. W takiej sytuacji niestety, ale samochód nie nadaje się już do dalszego podróżowania po drogach publicznych, a koszt jego naprawy przewyższa zdecydowanie wartość auta. Dla takiego typu pojazdów najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie złomowanie. Warto wiedzieć, kiedy jeszcze jest to dobry pomysł.

Auta powypadkowe

Najczęściej na złom oddaje się auta powypadkowe, które mają poważne uszkodzenia. Naprawy w takim wypadku dotyczą silnika lub układu zawieszenia, jednak dużo problemów może przysporzyć również reperacja karoserii. Z uwagi na tak zaawansowane uszkodzenia najlepszym rozwiązaniem jest złomowanie samochodu. W ten sposób za całkowicie zniszczony pojazd można otrzymać odpowiednią zapłatę znacznie szybciej, niż w przypadku sprzedaży uszkodzonego auta na części.

Oczywiście bardzo istotne jest, aby wybrać dobry punkt złomowania, który jest sprawdzony i oferuje atrakcyjne stawki. Jednym z nich jest zakład położony w Rudzie Śląskiej, czyli Auto-Mix. Oczywiście złomować można nie tylko samochody powypadkowe.

Kiedy jeszcze korzystniej jest zezłomować pojazd?

Złomowaniu można poddać również samochód, który nie jest w ogóle przez właściciela wykorzystywany. W końcu obowiązkowa polisa OC dotyczy nie tylko samochodów, które poruszają się po drogach, ale też tych nieużywanych i uprzednio zarejestrowanych. Zaliczyć do nich można starsze auta, często uszkodzone mechanicznie. Koszt naprawy może być bardzo wysoki i wówczas lepiej jest oddać taki pojazd na złom.

Kolejnym czynnikiem, który powoduje, że lepiej jest zezłomować samochód, są wysokie koszty utrzymania oraz trudności z jego sprzedażą. Należy oczywiście wówczas pamiętać o przedstawieniu wszystkich istotnych dokumentów: dowodu tożsamości oraz rejestracyjnego. Po zezłomowaniu pojazdu należy także je wyrejestrować, co jest obowiązkiem właściciela w terminie 30 dni od kasacji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz