Artykuł sponsorowany

Kiedy wynajęcie rusztowania się opłaca?

Kiedy wynajęcie rusztowania się opłaca?

W przypadku przeprowadzenia prac budowlanych wymagających realizacji poszczególnych zadań na wysokościach ekipy stawiają wokół obiektu rusztowanie. Pomaga ono łatwo dostać się w trudno dostępne miejsca. Jego zakup bywa jednak kosztowny, przy czym niekoniecznie skorzysta się z niego ponownie w przyszłości. Warto więc wynająć rusztowanie – kto świadczy takie usługi i czy to się opłaca?

Istotna rola rusztowania

Wszędzie, gdzie robotnik budowlany musi wykonać pracę, a nie jest w stanie dosięgnąć rękoma, stawia się tymczasową konstrukcję wspomagającą dostanie się w takie punkty obiektu. To charakterystyczne i powszechnie zauważane na budowach rusztowania, czyli połączone ze sobą słupy, do których przymocowuje się na różne sposoby żerdzie. Obecnie stelaże wykonuje się z elementów stalowych, co zapewnia wysoką stabilność i bezpieczeństwo podczas pracy na wysokościach. Zachowanie właściwych parametrów przy jednoczesnym zmniejszeniu masy jest możliwe dzięki zastosowaniu słupów z aluminium, jednak rozwiązanie to jest rzadziej wybierane przez konstruktorów. Zamontowane w rusztowaniach żerdzie najczęściej skonstruowane są z drewna, choć coraz częściej stosuje się inne materiały, takie jak np. lekkie metalowe prefabrykaty. W zależności od potrzeb warto jest przemyśleć ofertę wynajęcia rusztowania. Euro-Rusztowania to firma świadcząca takie usługi i posiadająca wiele typów takich tymczasowych konstrukcji, dzięki czemu możliwe jest idealne dopasowanie ich do wymagań danych prac budowlanych. Nie trzeba wówczas ponosić znacznych kosztów związanych z zakupem rusztowania i narażać się na późniejsze problemy z jego przechowaniem lub transportem.

Wiele typów

Każdy obiekt wymaga innych prac oraz stosownego rusztowania. Warto więc skonsultować się ze specjalistą, który w fachowy sposób oceni, jaki typ tymczasowej konstrukcji będzie najbardziej odpowiedni dla danego budynku. Dokonanie odpowiednich pomiarów i wycena usługi dzierżawienia konkretnego rodzaju rusztowania pozwoli na zabezpieczenie określonych środków finansowych na ten cel. Rusztowania elewacyjne, kominowe, platformowe, jezdne czy specjalne dla potrzeb wystawienniczych to tylko niektóre typy, z których można wybrać właściwe. Jeżeli nie jesteśmy pewni dopasowania konkretnego rodzaju, zapytajmy specjalistę o radę. Dzięki bogatemu doświadczeniu w branży odpowie on na wszelkie pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości, a my będziemy wiedzieli, jaki typ rusztowania wynająć, by zoptymalizować prace budowlane przy obiekcie. Okazuje się więc, że dzierżawa rusztowania jest opłacalna, a najlepsze firmy świadczące takie usługi posiadają w swojej ofercie niemal wszystkie rodzaje tymczasowych konstrukcji, co pozwala na dopasowanie do zaplanowanej budowy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz