Artykuł sponsorowany

Kiedy warto zdecydować się na złomowanie samochodu?

Kiedy warto zdecydować się na złomowanie samochodu?
Spore uszkodzenia pojazdu w wyniku np. wypadku bardzo często kończą się orzeczeniem tzw. szkody całkowitej. W takiej sytuacji samochód nie nadaje się już do dalszej jazdy po drogach publicznych, a koszt jego naprawy do stanu sprzed kolizji przewyższa wartość auta. Dla większości właścicieli tego typu pojazdów najkorzystniejszym rozwiązaniem jest złomowanie – kiedy jeszcze można je przeprowadzić i o czym warto pamiętać, decydując się na korzystanie z usług stacji demontażu?

Złomowanie aut powypadkowych

Najczęstszym powodem oddania samochodu na złom jest wspomniane jego uszkodzenie. Nierzadko przywrócenie odpowiedniego stanu technicznego w pojeździe wymaga realizacji napraw zarówno silnika, jak i np. układu zawieszenia. Najwięcej problemów przysparza jednak reperacja karoserii. Ze względu na zaawansowane uszkodzenia, najlepszym wyjściem jest oddanie auta na złom. W ten sposób za kompletnie zniszczony pojazd można uzyskać satysfakcjonującą zapłatę.

Dzięki temu uzyskujemy środki znacznie szybciej niż w przypadku sprzedaży uszkodzonego samochodu na części. Ważne jest jednak, by wybrać właściwy punkt złomowania. Jednym z nich jest sprawdzony skup aut w Gliwicach, który oferuje atrakcyjne stawki nawet za zdekompletowane pojazdy. Złomować można jednak nie tylko samochody powypadkowe. Z takich usług korzystają nierzadko właściciele aut, które nie mogą być użytkowane z innych względów – jakich dokładnie?

Korzystne złomowanie pojazdu

Złomowaniu można poddać także auto, które np. nie jest przez właściciela wykorzystywane. Obowiązkowa polisa OC dotyczy zarówno samochodów, które poruszają się po drogach publicznych, jak i nieużywanych, ale uprzednio zarejestrowanych. Zaliczają się do nich często starsze auta, nierzadko uszkodzone mechanicznie. Koszt kompletnego remontu silnika może być na tyle wysoki, że korzystniejszym rozwiązaniem jest oddanie samochodu na szrot. Szybkie pozbycie się auta i uzyskanie za to zapłaty możliwe jest dzięki skorzystaniu ze złomowania pojazdów w punkcie Schrott Śląsk.

Wysokie koszty utrzymania i trudności ze sprzedażą samochodu to zatem kolejne czynniki, jakie są często powodem oddania auta na złom. Należy przy tym pamiętać o konieczności przedstawienia najważniejszych dokumentów: dowodu tożsamości oraz dowodu rejestracyjnego. Po przeprowadzeniu procesu złomowania trzeba też zadbać o wyrejestrowanie pojazdu, co jest obowiązkiem właściciela w terminie 30 dni od dokonania kasacji. W tym celu konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku w wydziale komunikacji.

Oceń artykuł (3)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz