Artykuł sponsorowany

Kiedy warto zdecydować się na zakup serwerowni mobilnej?

Kiedy warto zdecydować się na zakup serwerowni mobilnej?

Masz już dość współpracy z firmą hostingową, ale w Twoim przedsiębiorstwie brakuje miejsca na budowę stacjonarnej serwerowni? Nic straconego! Na polskim rynku coraz większą popularnością cieszą się serwerownie mobilne. Mogą one działać jako główne data center lub pełnić funkcję dodatkowego backup’u. Czy to bezpieczne rozwiązanie? Jak najbardziej! Już spieszymy z wyjaśnieniem.

Krótka charakterystyka mobilnej serwerowni

Serwerownie mobilne, to najczęściej serwerownie kontenerowe, które można postawić w pobliżu firmowego budynku. Wnętrze takich kontenerów nie różni się wiele od wnętrza stacjonarnych serwerowni. Znajdują się w nim komputery i okablowanie umieszczone w szafach rackowych, zasilanie, oświetlenie, klimatyzacja precyzyjna oraz system gaszenia gazem.

Dane zgromadzone na dyskach są doskonale chronione, a sama serwerownia mobilna posiada sprawdzony system zabezpieczeń na wypadek przegrzania, pożaru, spięcia elektrycznego czy włamania. Kontener jest też nieustannie monitorowany przez kamery i mechanizmy rejestrujące wejścia i wyjścia.

Sam zdecydujesz, którzy pracownicy będą mieć do niego dostęp. Gdzie kupić mobilną serwerownię? Możesz zamówić ją w firmie Peranek, która może się pochwalić ponad 30-letnim doświadczeniem w budowie serwerowni stacjonarnych i mobilnych. Specjaliści dostosują data center do potrzeb Twojej firmy.

Zastosowanie serwerowni mobilnych

Jak już wspomnieliśmy, serwerownie kontenerowe to doskonałe rozwiązanie dla firm, które nie mogą pozwolić sobie na wyodrębnienie pomieszczenia pod budowę serwerowni stacjonarnej, ale nie tylko. Na zakup kontenera często decydują się także przedsiębiorcy, którzy chcą rozbudować firmowe data center, ale brakuje im na to miejsca w siedzibie, biurowcu czy zakładzie produkcyjnym.

Mobilne data center może posłużyć również jako dodatkowy backup. Firmowy majątek coraz częściej stanowią nie tylko aktywa, ale też zgromadzone na dyskach dane. Warto dołożyć wszelkich starań, by jak najlepiej je zabezpieczyć. Serwerownia kontenerowa zazwyczaj zlokalizowana jest z dala od strefy zagrożenia zalaniem czy pożarem. Co ważne, można ją szybko przenieść w inne miejsce, gdyby wymagała tego sytuacja. To ogromny atut w momencie, gdy firma planuje przeprowadzkę.

Zapewne zastanawiasz się, ile kosztuje mobilna serwerownia. Trudno podać jednoznaczny koszt, ponieważ mobilne data center każdorazowo tworzone jest na indywidualne zamówienie klienta. Skontaktuj się z firmą Peranek, która zaprojektuje i wyceni serwerownię szytą na miarę potrzeb Twojej firmy.

Opracowanie:
Warszawa, Ksawerów 21
tel. 22 853 34 32
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz