Artykuł sponsorowany

Kiedy warto zdecydować się na zabieg endermologii?

Kiedy warto zdecydować się na zabieg endermologii?

Zadowolenie ze swojego ciała i wyglądu to jeden z filarów dobrego samopoczucia na co dzień. Oczywiście, warto się akceptować. Można jednak równolegle czynić starania, aby wyglądać i czuć się lepiej. Jednym ze sposobów na to jest endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Na czym polega ten zabieg, jak się go przeprowadza i jakie przynosi rezultaty?

Na czym polega endermologia?

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy, to zabieg polegający na poddawaniu tkanki skórnej i podskórnej działaniu podciśnienia. Możliwe jest przeprowadzanie endermologii zarówno na ciele, jak i w obszarze twarzy. O tym, jak wygląda zabieg, opowiada specjalistka z Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Bellazone:

– Zabieg trwa około pół godziny. W przypadku masażu całego ciała osoba poddawana zabiegowi zakłada specjalny kombinezon, aby uniknąć bezpośredniej styczności urządzenia ze skórą. Głowica wciąga między rolki fałd skórny. Zasysanie i ugniatanie skóry pobudzają krążenie i procesy odnowy oraz oczyszczania. Głowica sterowana jest komputerowo, a siła ssania dopasowywana do poszczególnych części ciała. W przypadku zabiegu na twarz stosuje się niewielką, dopasowaną do małych partii skóry głowicę, którą osoba przeprowadzająca zabieg steruje manualnie.

Wykorzystywanie podciśnienia nie jest niczym nowym w kosmetologii. Na tej samej zasadzie, choć mniej równomiernie i z mniejszą siłą, działają np. bańki chińskie. W porównaniu z nimi endermologia jest znacznie mniej czasochłonna, szybsza i skuteczniejsza dzięki precyzyjnemu sterowaniu oraz możliwości uzyskania dużej siły ssania.

Jakie są wskazania do zabiegu endermologii?

Zabieg endermologii wykazuje działanie odżywcze i detoksykacyjne. Pobudza krążenie krwi oraz usuwanie toksyn i wody zatrzymanej pod skórą, a także pomaga uporać się z wyjątkowo problematycznymi partiami ciała, w których dochodzi do zastania tłuszczu. Można więc polecić endermologię przede wszystkim osobom, które chcą wymodelować sylwetkę i pozbyć się cellulitu – tutaj ten zabieg przynosi świetne efekty. Skóra jest wygładzona i ujędrniona, a tkanka tłuszczowa zredukowana.

Endermologia znalazła też zastosowanie w medycynie, ponieważ pozwala uporać się z obrzękami np. po zabiegach chirurgicznych oraz urazach mechanicznych. Stłuczeniom czy skręceniom i złamaniom towarzyszy opuchlizna, którą można ograniczyć, stosując masaż podciśnieniowy. Poprawia on ukrwienie tkanek, więc sprzyja także ich dotlenieniu i gojeniu. Endermologia usprawnia przepływ limfy, dzięki czemu uboczne produkty przemiany materii opuszczają nasze ciało szybciej, co sprzyja temu, że pozostajemy w dobrym zdrowiu.

Oceń artykuł (4)
4.5
Komentarze
Dodaj komentarz