Materiał Partnera

Kiedy warto zdecydować się na szafę na wymiar?

Kiedy warto zdecydować się na szafę na wymiar?

Meble na wymiar to w wielu sytuacjach najkorzystniejsze, a niekiedy nawet jedyne możliwe rozwiązanie. Obok kuchni w zabudowie najpopularniejszym przykładem takiego właśnie wykorzystania przestrzeni są tworzone na wymiar szafy. Pomieszczą nie tylko ubrania, a dzięki dopasowaniu do indywidualnych wymagań ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Poniżej piszemy o tym, kiedy szafa na wymiar jest szczególnie dobrym pomysłem.

Niezastąpiona okazuje się zwykle w mieszkaniach o stosunkowo niewielkim metrażu, gdzie każdy kawałek przestrzeni jest na wagę złota. Pozwala maksymalnie efektywnie wykorzystać dostępne miejsce, z które w przypadku tradycyjnej, gotowej szafy pozostaje często niezagospodarowane nad nią, jak również po bokach. – Szafa na wymiar rozpościera się od podłogi aż po sam sufit, dzięki czemu nie ma mowy o zbieraniu się na niej kurzu zwraca uwagę ekspert z zajmującej się produkcją mebli do zabudowy firmy Bumeb.

Efektywna organizacja przedmiotów

Oprócz kurzu na zwykłej szafie pojawiają się też niekiedy (kurzące się przedmioty), które nie są akurat w użyciu. Wyglądają one nieestetycznie, podczas gdy szafa na wymiar pozwoliłaby je ukryć przed wzrokiem. Możemy też w niej schować sprzęty gospodarstwa domowego, takie jak odkurzacz, suszarka na pranie albo deska do prasowania. Umiejscowiona w sypialni, pomieści oprócz ubrań ręczniki i pościel, a w pokoju dziecięcym – liczne gry, zabawki i książki.

Coraz częściej rozwiązanie to spotkać można w salonie czy gabinecie. Za drzwiami szafy, która udaje ścianę, umieścić można segregatory i pudła z dokumentami, jak również sprzęt RTV i kolekcję filmów na DVD, gdy nie chcemy czynić z telewizora centralnego punktu w mieszkaniu. Ukryte w szafie na wymiar drobniejsze przedmioty nie zaburzają harmonii całego pomieszczenia, doskonale więc sprawdzi się ona we wnętrzach o minimalistycznym wystroju.

Rozwiązanie dostosowane do potrzeb i oczekiwań

A skoro o tym mowa – liczba dostępnych możliwości, jeśli chodzi o kolor, materiał wykonania czy sposób otwierania, jest znacznie szersza w ofercie firm produkujących szafy na wymiar niż w sklepach z gotowymi meblami. Mamy więc większe szanse na znalezienie czegoś, co idealnie wpasuje się w nasze upodobania, łatwiej też taka szafa zgra się z pozostałymi elementami wyposażenia. Nawet gdy będzie wyjątkowo pojemna, wtopi się w pomieszczenie, nie przytłaczając go swoim rozmiarem, co niestety stanowi częsty problem w przypadku szaf wolno stojących.

Do naszych potrzeb i oczekiwań szafa na wymiar dostosuje się nie tylko pod względem wyglądu, ale też funkcjonalności. Sami bowiem decydujemy o tym, jak będzie wyglądało jej wnętrze: ile znajdzie się tam półek, koszy czy drążków, a także jak będą rozmieszczone. Jeśli więc na przykład wolimy trzymać ubrania na wieszakach, takie rozwiązanie będzie dla nas lepsze niż tradycyjna szafa, która pozostawia tu znacznie węższe pole manewru.

Wygodnie w środku i na zewnątrz

Tak jak przemyślany rozkład wnętrza szafy ułatwi utrzymanie w niej porządku i usprawni podejmowanie codziennych czynności, tak sama jej obecność ułatwi utrzymanie porządku w mieszkaniu i podniesie jego funkcjonalność. Zwłaszcza jeśli jest ono w dość nietypowy sposób rozplanowane, np. posiada wnęki – wprost idealne na zainstalowanie w nich szafy na wymiar. Meble te perfekcyjnie odnajdą się również w wąskich korytarzach, a także w trudnej niekiedy do zaadaptowania przestrzeni pod schodami, w narożniku czy na poddaszu o skośnym stropie.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz