Materiał Partnera

Kiedy warto zdecydować się na sufit podwieszany?

Kiedy warto zdecydować się na sufit podwieszany?

Sufit podwieszany gwarantuje nie tylko bardzo ciekawy efekt dekoracyjny, ale także ma wiele stricte praktycznych atutów. Najczęściej jest on wykonywany z gipsowo-kartonowych płyt, choć sporadycznie inwestorzy decydują się także na metal lub drewno. Oryginalny efekt tworzy także sufit pływający, który mocowany jest za pośrednictwem linek. Jakie są główne zalety sufitów podwieszanych i kiedy szczególnie warto zastanowić się nad ich instalacją?

Izolacja termiczna oraz akustyczna

Pierwszym, praktycznym atutem tego rozwiązania jest izolacja termiczna danego pomieszczenia. Sufit podwieszany pozwala bowiem na zmniejszenie jego kubatury, przez co ogranicza się zapotrzebowanie na energię niezbędną do ogrzewania wnętrza. Sprawdza się on szczególnie w przypadku wnętrz z bardzo wysokimi sufitami, w których doświadczamy dużych strat ciepła uciekającego do góry. Aby spotęgować pozytywny efekt, dodatkowo można zastosować materiał dociepleniowy, np. wełnę mineralną. Drugą zaletą sufitów podwieszanych jest izolacja akustyczna. To idealna opcja dla mieszkań w blokach w których musimy mierzyć się z odgłosami docierającymi z mieszkań sąsiadów lub sami generujemy sporo dźwięków, np. grając na instrumencie. Jak zaznacza Mariusz Nowakowski, którego firma Mano zajmuje się świadczeniem usług ogólnobudowlanych w tym montażem sufitów podwieszanych, warto zdecydować się na to rozwiązanie szczególnie w pokojach sypialnych, w których nieco niższy sufit będzie nadawał wnętrzu bardziej przytulny klimat.


Maskowanie niedoskonałości sufitu

Kolejną praktyczną zaletą sufitów podwieszanych jest możliwość ukrywania przewodów instalacyjnych oraz maskowania krzywego sufitu. Jest to opcja szczególnie popularna w starszych budynkach, gdzie ściany są popękane, poplamione, a także nieestetyczne. Specjaliści radzą jednak, że w przypadku niskich sufitów nie warto ingerować w nie na całej długości – można skupić się tylko na pewnym obszarze do którego później montuje się np. dekoracyjne oświetlenie, dzięki czemu uzyskuje się bardzo ciekawy i estetyczny efekt.

Sufity podwieszane cieszyły się największą popularnością kilka lat temu, jednak coraz chętniej montuje się je także dziś i to nie tylko w celach estetycznych. Aby mieć pewność, że rozwiązanie to będzie solidne i nie przysporzy nam dodatkowych kłopotów, powinniśmy zdać się na usługi doświadczonej firmy wykończeniowej. Zadba ona o prawidłowe spasowanie elementów i o wybór płyt, które będą odporne np. na wilgoć, co ma ogromne znaczenie w przypadku montażu sufitu podwieszanego w łazienkach

Opracowanie:
Mirsk, Ogrodowa 11 lok. 3
tel. 723 972 596
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz