Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię igłową?

Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię igłową?

Obecnie wizyta w gabinecie medycyny estetycznej jest dostępna niemal dla wszystkich. Wśród wielu zabiegów oferowanych przez specjalistów jest mezoterapia igłowa, która cieszy się coraz większą popularnością. Mezoterapię z powodzeniem wykorzystuje się w celu regeneracji i odżywienia naskórka, zmniejszenia cellulitu i rozstępów czy leczenia łysienia. Dowiedz się, kiedy warto się na nią zdecydować i kto może z niej skorzystać.

Strony www Strony www

Mezoterapia igłowa twarzy

Mezoterapia igłowa twarzy to najpopularniejszy rodzaj zabiegu, podczas którego lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje pod skórę preparaty mające na celu jej nawilżenie i odżywienie. Są to między innymi kwas hialuronowy, witamina C, biotyna, oligoelementy czy kwas liponowy.

Zabieg na twarz przeznaczony jest dla pań, których skóra jest poszarzała, sucha i pozbawiona odżywienia. Wskazaniem do wykonania mezoterapii igłowej twarzy są również pierwsze oznaki starzenia, takie jak drobne zmarszczki, blizny, rozszerzone pory, pęknięte naczynka czy cienie pod oczami.

Mezoterapia igłowa twarzy jest dostępna w większości gabinetów kosmetycznych. Przed zabiegiem zalecana jest konsultacja w celu oceny stanu skóry, doboru odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych i ustalenia przebiegu cyklu terapeutycznego.

Mezoterapia igłowa na rozstępy i cellulit

Leczenie rozstępów i cellulitu za pomocą mezoterapii polega na nakłuwaniu skóry w miejscu powstałych zmian. Za pomocą strzykawki są wprowadzane preparaty zawierające kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, kofeinę czy krzemionkę organiczną.

Zabieg ten jest zalecany wszystkim osobom, które borykają się z problemem nieestetycznych zmian na skórze, spowodowanych szybkim wzrostem masy ciała, otyłością, długotrwałym leczeniem lekami steroidowymi czy ciążą. W tym miejscu warto jednak dodać, że, aby mezoterapia na ciało przyniosła jak najlepsze rezultaty, do specjalisty powinnyśmy udać się maksymalnie do 8 miesięcy po pojawieniu się rozstępów i w przypadku wczesnego i średniego stadium cellulitu.

Przed rozpoczęciem terapii warto umówić się na konsultację ze specjalistą, który dopasuje ilość i rodzaj zabiegów do stopnia zaawansowania zmian. Pamiętajmy, że w przypadku zaawansowanych zmian efekty będą mniejsze.

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa skóry głowy to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia łysienia. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę głowy specjalnych substancji zawierających minerały i witaminy, które pobudzają cebulki włosów i stymulują ich regenerację.

Jest ona najczęściej stosowana w przypadku wystąpienia łysienia pierwotnego, łysienia plackowatego, łysienia typu męskiego a także łysienia wtórnego, które pojawiło się w wyniku choroby, zatrucia czy niedoborów pokarmowych. Ten typu zabiegu zaleca się również osobom, które zaczęły tracić włosy w wyniku zmian hormonalnych, które wystąpiły w ciąży, w trakcie karmienia piersią itp.

O rozpoczęciu terapii za pomocą mezoterapii powinien zdecydować dermatolog lub trycholog, który najpierw zdiagnozuje przyczynę łysienia, a następnie ustali przebieg terapii.

Przeciwskazania do wykonania mezoterapii

Chociaż mezoterapia igłowa jest zabiegiem bezpiecznym, istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania zabiegu, takich jak:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • infekcje wirusowe i bakteryjne,
  • choroby krwi,
  • skłonność do powstawania blizn,
  • cukrzyca,
  • choroby nowotworowe,
  • infekcje skóry (np. opryszczka).

Zabiegu nie powinno się również wykonywać w trakcie miesiączki.

Opracowanie:
Aleksandra
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz